Marilee Sprenger prawdopodobnie nie jest nazwiskiem, które kojarzy się zbyt wielu osobom w Polsce. Mam ogromną nadzieję, że wkrótce się to zmieni, ponieważ na polu skutecznej nauki jej materiały lśnią niczym diamenty na rzucone na hałdę węgla.

Co je wyróżnia? Są napisane bardzo lekko i konkretnie zarazem. Każda kwestia jest demonstrowana na przykładzie uczniów szkoły podstawowej, a przykłady te łatwo uogólnić na innych słuchaczy. Jej metoda jest twardo oparta o współczesną wiedzę neurologiczną n.t. tego, jak uczy się mózg, ale wiedza ta nie jest „narzucana”, nie trzeba być ekspertem w dziedzinie neurologii, żeby skorzystać z tych materiałów. A nade wszystko – jej metoda wychodzi o całe mile ponad zgrane trio „mnemotechniki-mapy myśli-szybkie czytanie”, które stanowi w moim doświadczeniu podstawę ponad 90% materiałów n.t. szybkiej nauki.

Krótko mówiąc – jeśli chcesz uczyć siebie skuteczniej lub jeśli chcesz wiedzieć jak uczyć innych skuteczniej, kup tą książkę. Jest tego warta.

Ocena: 5/5 – w dziedzinie skutecznej i szybkiej nauki nie znalazłem jak dotąd niczego lepszego.


Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis