Jak co roku, w swoje urodziny przeprowadzam swoisty „rachunek sumienia” – zastanawiam się co zadziałało przez miniony rok, a co nie i co będę chciał robić w kolejnym.

Od pewnego czasu piszę również o tych planach na blogu, warto więc by i w tym roku tradycji stało się zadość. Oto moje plany i projekty na 2013 :)

Ogólny plan na roku: Więcej tego samego. Poprzedni rok był dla mnie bardzo udany i zamierzam dalej rozwijać najważniejsze projekty z niego, szlifując je i nadając im lepszą strukturę.

1. Beyond NLP

To „więcej tego samego” obejmuje przede wszystkim Beyond NLP – na ten rok planuję ponownie przynajmniej 3 Praktyki (w tym jeden poza Warszawą) oraz jednego Mastera. Przy okazji – do 15 stycznia jest jeszcze zniżka na marcowego Praktyka Beyond NLP, zapraszam do rejestracji.

Najwyższy czas też zacząć się przygotowywać do pierwszego Treningu Trenerskiego Beyond NLP – to prawdopodobnie wczesny 2014, ale warto już teraz działać pod tym kątem.

Oprócz tego planuję przygotować książkę n.t. Beyond NLP (programowo odpowiadającą części Praktyka Beyond NLP) i stanowiąca dobry wstęp do tego szkolenia, albo po prostu wprowadzenie do tematyki Beyond NLP, przydatne zarówno dla osób zupełnie świeżych w temacie, jak i dla weteranów NLP.

2. Trenerzy zagraniczni:

Jak co roku zapraszam do Polski Andrew Austina, tym razem będzie on prowadził warsztat n.t. pracy z rodzinami i małymi grupami w ostatni weekend czerwca.

Oprócz tego będę współpracował z Ewą Foley przy szkoleniach dwóch innych znanych zagranicznych trenerów, Chris Hall i Lucasa Derksa.

3. Książki, książki – ambitne plany na ubiegły rok nie wyszły, udało mi się skończyć tylko dwie z planowanych czterech książek, ale chciałbym to w tym roku nadrobić. W przygotowaniu, w zaawansowanej fazie przygotowania są m.in. książki nt. szczęścia, błędów rozwojowych czy statusu – oraz wspomniana książka o beyond NLP.  Więcej informacji w miarę postępów.

Pod kątem książek przygotowuje też tłumaczenia niektórych moich książek na zachodni rynek, w ramach…

4. Ekspansji na zachód –  zaczynając od bloga One ChangeMaker’s Perspective, zaczynam budować swoją obecność poza granicami Polski. W perspektywie kilku lat, gdy Beyond NLP będzie u nas w kraju na tyle rozwinięte, by przekazać ster innym trenerom metody, będzie to mój głowny obszar docelowy.

5. Nagrania i infoprodukty – w tym roku, w ramach przygotowywanego właśnie sklepu rozwojowego, będziesz miał okazję skorzystać z szerokiego zestawu nagrań i infoproduktów – bogatych w konkretną treść i praktyczne rozwiązania, a do tego dostępnych w bardzo przyzwoitych cenach. Szczegóły wkrótce :)

6. Poboczne projekty internetowe – jest kilka projektów internetowych, podobnych np. do uruchomionych w ostatnim roku Niedzielnych Graczy, które powstały w wersji wstępnej w zeszłym roku, a w tym oficjalnie ujrzą światło dzienne, m.in. serwis poświęcony zdrowemu sceptycyzmowi.

7. Rozwój technologii zmiany – jest nieco narzędzi, np. zupełnie nowy paradygmat zarządzania czasem, nad którymi pracowałem w zeszłym roku i które chcę w tym oficjalnie uruchomić, przynajmniej w formie testowej.

8. Improwizacja – w lecie tego roku będę miał ogromną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu jednego z twórców teatru improwizacyjnego, Keitha Johnstone’a, w Londynie. Czekam na to z ogromną niecierpliwością – jestem wielkim fanem pracy Keitha, a jego Impro i Impro for Storytellers należą do absolutnie najbardziej wartościowych książek, jakie czytałem w życiu. Rozważam też uruchomienie hobbistycznego klubu improwizacyjnego po tym terminie – zobaczymy jak to wyjdzie.

Tak jak pisałem, większość tych projektów to rozwinięcie tego, co już zacząłem robić w 2012 i jednocześnie rzeczy, które będę rozwijał dalej również w 2014. Jest tego sporo, nie wiem jak wiele uda mi się wprowadzić w życie, ale z drugiej strony, jak wskazuje doświadczenie – im więcej mam do zrobienia, tym więcej realizuję :) Jest też kilka projektów potencjalnie zupełnie nowych, ale póki nie pojawi się coś pewnego w związku z nimi, wstrzymam się z zapowiadaniem ich.

Wiesz już czego oczekiwać po mnie w tym roku :) A ze swojej strony mam nadzieję, że również w 2013 będziesz regularnie wpadać na tego bloga i że będzie Ci się go miło czytało.


Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis