Dziś coś nieco oderwanego od głównego tematu blogu – choć, w sumie, podpada to pod inteligencję finansową.

Kilka lat temu odbyliśmy razem z moją obecną narzeczoną niezwykłą, miesięczną podróż po Japonii. Przygotowaliśmy się dobrze – przewodnik, masa stron, forów, itp. A jednak wiele rzeczy nas zaskoczyło, o wielu chcielibyśmy wiedzieć wcześniej, w końcu wieloma, jak się okazało, przejmowaliśmy się zdecydowanie za bardzo.

Dlatego postanowiłem stworzyć poradnik dla osób, które chciałyby powtórzyć nasza trasę, albo po prostu wybrać się do Japonii. Książka składa się z dwóch dużych części – pierwsza połowa to opowieść, dzień po dniu, o tym gdzie byliśmy, co robiliśmy oraz- zgodnie z tytułową budżetowością – ile to wszystko kosztowało. Druga stanowi zbiór przydatnych rad, obserwacji, uwag, po prostu “wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć, a czego nikt nam nie powiedział przed wyjazdem.

Ta książka nie ma na celu zastąpienia przewodnika po Japonii, ale jego uzupełnienie, wsparcie o te wszystkie rzeczy, których przewodniki, z jakiegoś powodu, nie zamieszczają. Jest przeznaczona dla Polaków, podróżujących z budżetem pasującym do ludzi zarabiających w złotówkach, a nie dolarach czy euro – a to robi dużą różnice przy podróży. Mam też nadzieje, że może być po prostu ciekawa, zaskoczyć Cię czy wzbudzić uśmiech.


Eksperymentalnie, po krótkim poszukiwaniu wydawcy, zdecydowałem się spróbować wydać ją na własną rękę, jako ebook w nowopowstającym MindStore (www.MindStore.pl). Jeśli jesteś zainteresowany tą tematyką, książkę znajdziesz  TUTAJ

jap3

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis