Uporządkuj swoje życie: 7-dniowy plan uporządkowania domu, biura i życia!

Erin Rooney Doland

(Dziękuję wydawnictwu Laurum za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego.)

Kiedy na tym blogu pojawia się książka o tytule „uporządkuj swoje życie”, można oczekiwać, że dotyczy ona uporządkowania emocji, przekonań, itp. A tu nie, ta książka dotyczy bardzo fizycznego uporządkowania – ubrań, sprzętów, kuchni, itp. Inna sprawa, że takie fizyczne uporządkowanie może też sprzyjać porządkowi mentalnemu – to jednak efekt uboczny tej pracy.

Sama książka jest przede wszystkim bardzo praktyczna. Tak naprawdę jej największe problemy pojawiają się, gdy zaczyna próbować wchodzić w teorię, np. sugerując układanie ubrań w szafie wg. preferowanego zmysłu (która to teoria została dawno obalona). Natomiast w sferze praktycznych porad, książka naprawdę lśni i wiele z jej sugestii przetestowałem z  sukcesem.

Jest jednak jeszcze jedna kwestia, która mi w książce przeszkadza. Pewne jej fragmenty, np. odnośnie prowadzenia zebrań, wydają się tam dodane bardzo na siłę i zamiast nich wolałbym nieco więcej sugestii odnośnie „klasycznego” porządkowania, albo po prostu krótszą i tańszą książkę. (Tak, wiem, że oceniam egzemplarz recenzencki, ale staram się jednak patrzeć na niego tak, jakbym tą książkę kupił.)

Ogólnie jednak jest to wartościowy poradnik z dziedziny na tyle rzadko poruszanej, że zdecydowanie warto się w niego zaopatrzyć.

Poziom: S2 – konkretny poradnik z paroma trikami dla ekspertów

Ocena: 4/5 – praktyczny, przydatny podręcznik

Książkę możesz nabyć np. TUTAJ.


Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy Finalną Wyprzedaż ChangeMasters. Te produkty nie będą już do kupienia po Brexicie - chcę uniknąć zamieszania w rozliczeniach z właścicielami praw autorskich. Ponieważ potrzebuję dwóch tygodni na domknięcie kwestii z nimi, do 15 marca wszystkie produkty ChangeMasters (Andrew Austin, James Tripp, Michael Perez) są w promocji 50%, a po tym terminie TRWALE znikną ze sklepu. (Oczywiście wszyscy, którzy kupili, będą wciąż mieli dostęp.)
 
W ofercie materiały m.in. n.t. skutecznego coachingu, hipnozy, pracy z metaforami, utraty wagi czy rozwoju biznesu coachingowo-szkoleniowego.
 
(Sytuacja mogłaby się zmienić gdyby jakimś cudem Brexit jednak nie miał miejsca, ale jest to obecnie mocno wątpliwe.)
 
Pełna oferta dostępna jest TUTAJ

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis