Jak co roku, jedną z ważnych rzeczy, które zrobiłem w swoje urodziny było przemyślenie planu działania, ze szczególnym skupieniem na nadchodzącym roku. Pewne elementy tych planów chciałbym zachować dla siebie, ale częścią chciałbym się podzielić z Czytelnikami tego bloga.


Dwa główne cele, jakie stawiam sobie na 2014 to:

a) Rozbudowa Mindstore i wprowadzenie tam dużej ilości produktów. O tym więcej za chwilę

b) Znaczący wzrost ilości czytelników tego bloga. Wiem, że to może być mrzonka, ale skoro w zeszłym roku udało się uzyskać 3-krotny wzrost, w tym celował będę na 5-krotny. Jest to cel niemalże nierealny, ale im bardziej zbliżę się do niego, tym lepiej. W tym zakresie będę Cię prosił o pomoc. Jeśli podobają Ci się jakieś artykuły, obecne lub archiwalne- podziel się nimi, pokaż znajomym, itp. Dzięki :)


Mindstore – tu planuję szereg produktów z różnych tematów. Jest to też pewne rozwiązanie problemu z książkami, który męczył mnie od dłuższego czasu: w wielu przypadkach będzie mi po prostu łatwiej stworzyć e-kurs (cykl krótkich nagrań wideo + tekstów z ćwiczeniami, itp.), niż napisać książkę, a jest wiele tematów, na które chętnie przygotowałbym takie materiały.


Mindstore łączy się z jedną z moich decyzji n.t. coachingu. Jak wspomniałem w moim podsumowaniu 2013, pod koniec roku byłem bliski wypalenia jeśli chodzi o pracę z moimi dwoma najpopularniejszymi tematami (pewność siebie i odkochanie). Dlatego postanowiłem, że do połowy roku stworzę na mindstore kursy do autocoachingu w tych zakresach, jednocześnie podwyższając ceny sesji w tych tematach. Chcę w ten sposób skierować ludzi bardziej w stronę własnej pracy nad tymi obszarami, a samemu pracować z tematami świeższymi i stanowiącymi dla mnie nieco większe wyzwanie. Ceny sesji w pozostałych tematach powinny pozostać na dotychczasowym poziomie.


Beyond NLP rozwija się całkiem solidnie, już na tą chwilę mam solidne grupy uczestników na najbliższego Praktyka i Mastera, zbierają się również uczestnicy Treningu Trenerskiego. Ten, po przemyśleniach, przybierze nieco inną formę niż pierwotnie planowałem – będzie to trening dostępny dla wszystkich (nie tylko dla osób po Beyond NLP), natomiast Specjaliści i Masterzy Beyond NLP będą mieli dodatkowe, darmowe moduły poświęcone szkoleniu z zakresu NLP i Beyond NLP, planowania takich szkoleń, itp.


Jeśli chodzi o treningi, drugim projektem, “gotującym się” już we mnie od dłuższego czasu i w końcu gotowym do startu jest Szkoła Coachingu i Changeworku, którą chcę uruchomić pod koniec roku. Spośród kluczowych różnic od typowych szkół coachingowych będzie tam m.in. spory moduł n.t. budowania swojej pozycji na rynku, oraz – z tego co wiem, wyjątek na rynku nie tylko polskim, ale i światowym – szereg modułów poświęconych typowym strukturom pracy z szeregiem popularnych problemów. Wielu coachów z którymi się spotkałem narzekało na brak takiej struktury, na której mogłoby się oprzeć (oczywiście przy świadomości, że może być ją trzeba porzucić jeśli trafimy na klienta nie pasującego do wzorca).

 

W ramach rozbudowy bloga możesz oczekiwać m.in.

– Książki n.t. podstaw rozwoju osobistego, w formie krótkich rozdziałów (wstępny plan to ograniczenie każdego rozdziału do 3500 znaków, zobaczymy jak to wyjdzie), w oparciu o twarde naukowe dowody i skuteczne rozwiązania. Zero lania wody, czysta praktyka, wprowadzenie do wszystkich istotnych obszarów.

– Cyklu Fake Guru. W odróżnieniu od Anty-Guru, gdzie opisywałem drani, Fake Guru nie wydają się być źli sami w sobie, natomiast sprzedają ludziom zwykłe głupoty, często szkodliwe. Tu zajmiemy się osobami takimi jak Deepak Chopra czy Bruce Lipton i ich fantazjami.

– Eksperymentalnie startuje również z równoległym blogiem, Psychologia w Polityce, n.t. psychologicznej interpretacji zjawisk politycznych i społecznych. Blog uruchamiam na zewnętrznej platformie i jestem ciekawy jak będzie się sprawdzał tam.

– Przy okazji nagrań do mindstore myślę również o rozpoczęciu vloga, zobaczymy jak rozwinie się kilka pomysłów, które mam w tym zakresie.


2014 będzie również rokiem przeróbki moich serwisów – za wyjątkiem najświeższych, wszystkie otrzymają nowe szaty graficzne, przejdę też z Joomli stosowanej na najstarszych na wordpressa – jest to platforma zdecydowanie wygodniejsza w obsłudze.


W zakresie projektów rozwojowych, największą rzeczą, nad którą będę w tym roku pracował będzie doprecyzowanie “Mapy Świata Wewnętrznego”, jednej struktury łączącej w sobie wszystkie elementy, z którymi pracuję w trakcie sesji, uczę na szkoleniach, itp. Nie wiem, w jakim stopniu taka pełna mapa jest możliwa, ale dotychczasowe próby wydają się być całkiem sensowne i pokrywać się z np. z pracą Lucasa Derksa w ramach Mental Space Research. Oprócz tego pracuję m.in. nad doszlifowaniem procesów stosowanych w LifeMappingu.


Standardowo chciałbym napisać w tym roku minimum dwie książki. Mam kilka tematów w drodze, ale zobaczymy co uda się dokończyć w tym roku – na pewno jedną z nich będą wspomniane “Podstawy rozwoju osobistego”.


Chcę również trafić do większej ilości mediów niż dotychczas i przygotowuję sobie – w oparciu o poniższą grafikę – listę miejsc, gdzie jeszcze nie miałem okazji publikować lub się udzielać oraz plan dotarcia do tych tytułów.

ekspert4


Cały czas dojrzewają też we mnie pomysły rozwojowej wiki oraz drugiej próby założenia rozwojowego forum, zobaczymy czy coś więcej z tego wyjdzie.


I to chyba tyle, przynajmniej jeśli chodzi o plany, które chcę na razie zdradzać. Oprócz tego mam w zanadrzu kilka ciekawych projektów, oraz kilka projektów stricte hobbystycznych – ale o tych dam znać kiedy i jeśli uda mi się je zrealizować.

Ale, ale – może jest coś, czego nie poruszyłem powyżej, a czego byście z mojej strony oczekiwali? Dajcie proszę znać w komentarzach :)


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis