Wspominałem już o planach szkoleniowych na 2016, ale pomyślałem, że fajnie byłoby wspomnieć też o innych planach na ten rok :)

Dużą rolę będzie w 2016 odgrywał Mindstore. Rozmawiam też z nowym wydawcą odnośnie planowanych książek. Jest też kilka innych projektów, które chciałem rozwinąć. Zainteresowani? Zapraszam do wpisu :)

W planach mam np. skończenie książki o USA :)

MindStore

Poprzedni rok pokazał mi, że naprawdę warto rozbudować ofertę e-produktów i jest to coś, na czym zamierzam się skupić w 2016. Moim głównym celem na ten rok jest kilkukrotne zwiększenie obrotów na Mindstore. Zarówno poprzez dotarcie do dużo szerszej grupy użytkowników, jak i przez znaczną rozbudowę oferty. Oprócz tego sam sklep przejdzie renowację, pojawią się też dodatkowe opcje, takie jak program partnerski oraz możliwość komentowania zakupionych materiałów.

Na samym początku roku planuję też małą niespodziankę dla klientów, którzy nabyli pakiet Twoje Cele – zostanie on wzbogacony nowym materiałem, który ci klienci otrzymają za darmo. Wszystko w reakcji na uwagi, które zgłaszaliście co do tych materiałów.

W ciągu roku planuję wydanie kilku większych pakietów, głównie autocoachingowych, m.in. Pewność Siebie czy Złamane Serce. Przygotowuję również anglojęzyczną wersję sklepu z produktami w tym języku.

Widzę już, że będzie to dużo pracy. Jednocześnie Wasze ciepłe przyjęcie Mindstore, jak również realne braki wysokojakościowych, merytorycznych materiałów rozwojowych sugerują mi, że jest to dobry kierunek rozwoju.


A’propos – czy interesowałyby Was materiały audio, np. podcasty do samochodu? Dajcie znać :)Przerwa na reklamę ;)


Zostań Patronem/Patronką tego bloga!

Jeśli materiały na tym blogu są dla Ciebie wartościowe, rozważ wsparcie go w ramach Patronite. 

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

Wracamy do artykułu :)Książki

Stos ulotek, rachunków i map na moim biurku uporczywie przypomina mi, by skończyć Niedzielni Podróżnicy: Wschodnie Wybrzeże USA i dużo wskazuje na to, że uda mi się to zrobić w najbliższych miesiącach. Mam też ochotę skończyć w tym roku przynajmniej jedna z dwóch dużych planowanych książek – o statusie oraz o dominujących strukturach poznawczych w biznesie. Którą i czy się uda – to częściowo zależy od wyników rozmów z wydawnictwem, które podejmuję.

Cały czas myślę też o przygotowaniu jakichś materiałów na rynek zachodni. Myślę, że zacznę od kilku krótszych książek na kindle’a, po czym zawalczę o wydawcę dla nowej, pisanej od podstaw książki n.t. pewności siebie.


Zmiany na blogu

Być może zauważyłeś, że zniknęło z bloga forum – było zbyt mało aktywne, by był sens je podtrzymywać. Być może mogłem zrobić coś więcej, by je zaktywizować, a może to już trochę czas, gdy fora niespecjalnie dobrze funkcjonują. Nie wiem – było to chyba drugie lub trzecie podejście do forum i myślę, że wystarczy mi eksperymentów z tym.

Natomiast na blogu wystartuje niedługo nowy newsletter, w którym zamieszczał będę odpowiedzi na pytania (zarówno zawodowe, jak i osobiste), które mi przesyłacie. Tematyka bardzo różna, mam nadzieję, że Was zainteresuje. Tym bardziej, że do rejestracji dołączonych będzie nieco fajnych materiałów ;)

Cały czas chodzi mi po głowie również próba zrobienia czegoś w rodzaju rozwojowego wiki, dużej online’owej bazy wiedzy n.t. rozwoju osobistego i praktycznych aspektów psychologii. Za duży projekt by ruszyć go samemu, ale jest kilka osób, z którymi chętnie podjąłbym się uruchomienia czegoś takiego. Zobaczymy, może uda się coś z tym ruszyć.

Powoli szykuję się też do zmian wyglądu kilku stron, w tym również może i bloga. Czy jest jakaś użyteczność, której Wam brakuje tutaj, lub na którejś z moich pozostałych stron (ChangeMakers, Krolartur.com, itp.)?


VAT

Dużo wskazuje na to, że 2016 może być ostatnim rokiem, w którym udaje mi się utrzymać zwolnienie z VAT, jeśli więc rozważasz zakup czegoś u mnie, weź pod uwagę, że za rok może to być droższe  o niemal 1/4… Przynajmniej dla klientów prywatnych


Plany prywatne

Po 2015 zauważam, że potrzebuję nieco bardziej zwolnić. Praca tak, jak dotąd pracowałem potrafi niestety często prowadzić do pewnego przepalenia, doprowadzenia się do sytuacji, w której nawet pewien czas odpoczynku nie wystarcza, a po prostu przestawia wskazówkę z “wycieńczony” na “zmęczony”. Lat mi nie ubywa, warto więc zachować tu zdrowy rozsądek, dlatego postanowiłem sobie planować co jakieś 5-6 tygodni kilkudniowe mini-wakacje, podczas których nie będę ruszał absolutnie niczego związanego z firmą. Nawet bloga będę miał na te dni uprzednio przygotowanego i co najwyżej udostępnię go online.

To dość istotna kwestia – weekendy niespecjalnie różnią się dla mnie od reszty tygodnia, godziny pracy bywają tak nieregularne, jak również “rozlewające się” na resztę życia, potrzebuję więc zachować taki bezpiecznik dla siebie.

Obok mini-wakacji są też oczywiście faktyczne wakacje. Być może uda nam się w tym roku wybrać ponownie do USA, tym razem na zachodnie wybrzeże. Wszystko jest kwestią znalezienia sensownych biletów w przedziale czasowym, który nas interesuje. Nie śpieszy się nam aż tak – wizę mamy jeszcze na 8 lat – więc rozważamy też inne opcje. Jeśli się wybierzemy, to powstanie też pewnie książka o tej wyprawie. Biorąc pod uwagę zainteresowanie mojej żony winem, całkiem prawdopodobne, że odwiedzimy przy tej okazji nie tylko typowe miejsca turystyczne, ale też jakieś amerykańskie winnice.


Cieszę się, że w ubiegłym roku udawało mi się bardzo regularnie grywać w planszówki i mam nadzieję w tym roku to powtórzyć. Umówiłem się nawet już na tytaniczną partyjkę w Twilight Imperium, grę znaną jako “czyli masz wolny długi weekend i kilka dni urlopu? może uda nam się rozegrać jedną partię… może.” Chciałbym też wrócić do paru rzeczy, które jakoś odsunąłem, m.in. odkurzyć rock banda ;) Czy się uda – zobaczymy. Generalnie chodzi po prostu o lepsze zadbanie o siebie przez ten rok i to chyba mój drugi – obok Mindstore’a – główny cel :)

Jak zwykle, pod koniec roku zobaczymy na ile wyszło.Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis