Wczoraj skończyliśmy kolejny cykl szkoleń z Andrew Austinem organizowany w ramach szkoleń ChangeMasters. Przedstawiony materiał – Metafory Ruchu oraz praca z osobami mającymi kłopoty z nadwagą – był po prostu świetny. Zawsze dużo oczekuje po szkoleniach Austina, a tym razem przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Nie mogę się doczekać wydania DVD z tych szkoleń.

Wczoraj dostałem również jeden z najlepszych kwestionariuszy przedsesyjnych, jakie kiedykolwiek otrzymałem. Kilka miesięcy temu pisałem już o kwestionariuszach przedsesyjnych – zestawie pytań, które otrzymuje każda osoba zainteresowana sesją u mnie. Pozwalają one na lepsze zrozumienie sytuacji klienta, ocenę tego, czy jest to ktoś z kim mogę w ogóle pracować, albo czy są jakieś wstępne przygotowania, które muszą zostać wykonane przed sesją (np. jeśli klient jest pod opieką psychiatryczną, potrzebuję zgody opiekującego się nim lekarza do podjęcia z nim pracy).

Kwestionariusze pozwalają też ocenić, jak zaangażowana jest dana osoba w rozwiązanie swojego problemu, jakie strategie dotąd stosowała w tym zakresie, oraz czy wie, jakie efekty chce uzyskać po sesji. Niestety, często kwestionariusze które otrzymuje są wypełnione w pośpiechu, niepełne, lub na strasznym poziomie ogólności. Dlatego bardzo doceniam kwestionariusze w rodzaju jednego z tych, które otrzymałem wczoraj. Oczywiście nie mogę wejść tutaj w szczegóły – treść kwestionariuszy jest całkowicie poufna. Natomiast bardzo konkretne opisanie celu, który chce uzyskać klient,  dokładne wymienienie dotychczasowych prób rozwiązania problemu oraz tego co ułatwia i co pogarsza sprawę – coś takiego sprawia, że wiem, że praca z danym klientem będzie naprawdę wydajna, bo on wie czego chce i jest zmotywowany do osiągnięcia tego. A jednocześnie daje mi ogromny zakres informacji, które sprawiają, że dużo szybciej i łatwiej będzie uzyskać efekt, na którym zależy klientowi.

Dlatego też, jeśli kiedyś zdecydujesz się na skorzystanie z sesji u mnie, drogi Czytelniku, zadbaj o kwestionariusz który otrzymasz. Nie jest on moim widzimisie, ale początkiem faktycznej pracy i jej fundamentem. Zadbajmy, żeby był on solidny.


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis