Czego oczekujesz na tym blogu?

Przekroczyliśmy niedawno tysiąc postów i coraz częściej gdy chcę poruszyć jakiś temat, szybkie wyszukiwanie wskazuje, że już go kiedyś omawiałem, często  nawet w kilku postach. Z jednym znajomym mamy nawet małą grę p.t. “mam posta na wszystko (może poza naprawą samochodów)”.

Jednocześnie jednak zdaję sobie sprawę, że być może poszczególne tematy poruszyłem nieco zbyt powierzchownie, lub tylko z określonej perspektywy. Np. wielu z Was doceniło Rozwój Osobisty dla Początkujących, ale nie wiem, na ile to co tam poruszone wystarczająco zaspakaja Wasze potrzeby, a na ile chcielibyście rozwinięcia pewnych kwestii.

No i pewnie są tematy, które w ogóle nie przyszły mi do głowy, a o których chcielibyście, żebym napisał więcej. Większość znanych mi trenerów, niezależnie od dziedziny, ma tak, że o pewnych tematach wręcz krępuje się mówić, uznając je za tak oczywiste i podstawowe. Jednocześnie jednak zwykle to są dokładnie te tematy, które naszych odbiorców najbardziej interesują. Po prostu – gdy ktoś spędził kilkanaście lat na zgłębianiu danej dziedziny, może być mu nieco trudno w pełni wejść w buty początkującego. (Konieczność wcześniejszego znalezienia jakiegoś początkującego i ukradzenia mu butów też tu nie pomaga.)


Dlatego pomyślałem, że otworzę dla Was ten wątek, możliwe nawet, że podlinkuję go później w górnym menu, tak by był na stałe widoczny.

Czego chcecie?

O czym chcielibyście przeczytać?

Czego oczekujecie?


Żeby nie zostawiać tylko z tym pytaniem, pomyślałem, że dam znać o kilku rzeczach, które mam w planach, oraz o kilku rzeczach, których raczej, mimo ewentualnych próśb, poruszał nie będę.


1. Chciałbym chyba tematykę fake/anty-guru zostawić już za sobą. Mam wrażenie, że powiedziałem już tam wszystko, co warto było powiedzieć i opisałem wszystkie istotne postacie. Być może kiedyś zmienię zdanie, ale na pewno nie jestem w stanie poruszać każdego guru, który jest na świecie – bo jest ich po prostu za dużo.


2. Chciałbym zrobić więcej postów o błędach poznawczych, podobnych do tego o efekcie Ikea opisanym ostatnio. Błąd, jak działa, jakiś odnośnik do badania, jak ograniczać jego wpływ na siebie, jak mu przeciwdziałać. Błędów jest kilkaset, więc wszystkich bym pewnie nie opisywał, ale myślę, że byłby to materiał na ładnych kilkadziesiąt postów. Czy byłoby to dla Was ciekawy temat?


3. Mam cały czas kilka dłuższych tematów oczekujących na obróbkę – m.in. to jak marketing ukształtował naszą wizję świata, dyskusja o książce o NLP Rafała Żaka, szczepionkach czy artykuł o płacy minimalnej. Te na pewno będę chciał zrobić, choćby dla siebie, kwestia czasu.


4. Planuję cykl o mechanizmach stadnych/procesach grupowych i o tym jak funkcjonują ludzie z tej perspektywy. Czy byłoby to dla Was ciekawe?


5. Rozważam cykl o perswazji, wraz z odwołaniem do różnych mechanizmów psychologicznych. Co Wy na to?


6. Mam kilka fragmentów dotychczasowych cyklów zapowiedzianych, ale wymagających domknięcia (m.in. kilka mitów psychologicznych)


7. Zgodnie z życzeniami części z Was, będzie artykuł (może kilka) o pisaniu (blogów i innych krótkich form, możliwe, że również wrócimy do tematyki pisania książek).


8. Rozważam nieco wpisów bardziej luźno-osobistych. Jakie książki nierozwojowe polecam, coś o nostalgii, itp.


9. Rozważam nieco wpisów o tym, kiedy coaching/changework może nie działać, jakie czynniki na to wpływają.


10. Myślę o paru studiach przypadku z pracy z klientami/szkoleń, na wzór tego co w Opowieściach Zmieniacza.


I na ten moment to chyba wszystko z moich planów. Czas na Was. Czego Wy oczekujecie? Komentujcie! Najlepiej w poście (bardziej trwałe, niż na Faceboku). Nie mogę obiecać, że wszystkie sugestie uwzględnię, ale postaram się jak najwięcej :)Moja nowa książka, "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań" jest już dostępna w formie e-booka! Tylko na Mindstore.pl 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis