W jednym z innych projektów, który współtworzę, Sceptycznie.pl, świetnie sprawdza się cykl „Popularne Argumenty„, gdzie przytaczane są popularne, nienaukowe argumenty, oraz ich krótkie, precyzyjne obalenie. Przykładem takiego argumentu jest np. „Nauka nie ma jeszcze narzędzi, by to zmierzyć„.

Gdy cykl ruszy, na górze strony pojawi się oddzielna zakładka, zbierająca wszystkie wpisy z tego cyklu pod jedną stroną, dla wygody w linkowaniu. Celem tego cyklu jest dostarczenie krótkich, konkretnych linków, które można podrzucić rozmówcy w dyskusji, dzięki czemu można uniknąć tysięcznego powtarzania tej samej argumentacji. Szczególnie przydatne w epoce facebookowych demotek.


Mam już kilka zaplanowanych tematów, ale pytanie do Was: co chcielibyście tu widzieć? Jakie mity warto wg. Was poruszyć? Czego nie chce się już Wam po raz milionowy tłumaczyć i jeden link załatwiłby sprawę? Wszystkie bardziej psychologiczno-rozwojowe argumenty trafią tutaj, ale i inne znajdą dla siebie miejsce na Sceptycznie.pl.


Planowane tematy:

– Używamy tylko 10% mózgu

– Tylko 8% naszego przekazu to to co mówimy, reszta to sposób w jaki to mówimy i język ciała.

– Coach nie może doradzać, coaching to nie doradztwo

– Coaching niedyrektywny zostawia wybór klientowi

– Podświadomość nie przetwarza słowa NIE

– Każdy ma niezbędne zasoby do zmiany


Co jeszcze chcielibyście zobaczyć?


Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis