W niedzielę skończyliśmy kolejną, V już edycję Praktyka Beyond NLP.

Miła grupa, fajne efekty (najpełniejsze i najbardziej rozbudowane przykłady własnych, konwersacyjnych narzędzi jak dotąd), standardowo sporo rzeczy do przemyślenia trenersko. No i fajne ankiety na koniec – średnia z całego szkolenia (trenersko i logistycznie) 4,66/5 , średnia trenerska 4,83/5 mówią swoje. Cieszy mnie również, że wszyscy uczestnicy zostawili po szkoleniu swoje opinie – część anonimowo, a część pod nazwiskiem. Najbardziej natomiast cieszy mnie jedna z rzeczy, którą podczas ostatniej rundy końcowej powiedział jeden z uczestników, praktyk i master w innym instytucie: “to faktycznie jest Praktyk Beyond NLP,  zakres wiedzy i narzędzi mocno wychodzi poza to co na innych kursach nie jest to tylko hasło marketingowe, a realna korzyść ze szkolenia”.

Podobne zwrotki otrzymywałem też od uczestników poprzednich edycji, którzy byli już gdzieś indziej po praktyku i/lub masterze, sądzę więc, że będę musiał w przyszłości tym bardziej podpromować to szkolenie dla ludzi, którzy już gdzieś robili Praktyka – bo wiem, że nauczą się naprawdę sporo nowych, wartościowych rozwiązań.

Jak w każdym szkoleniu, które robię, dobierałem też sobie zawsze cele do celowego ćwiczenia, dla dalszego rozwoju umiejętności. To wyczerpujące – sprawia, że szkolenie jest nieporównywalnie bardziej męczące i angażujące uwagę – ale i niezbędne dla sensownego rozwoju.

Ciekawie sprawdziły się niektóre zmiany w Kartach Rozwojowych – zastąpienie kart, które dotychczas sprawiały kłopoty innymi, łatwiejszymi do zastosowania. Szczególnie dodanie elementów komunikacji improwizacyjnej przyczyniło się do zwiększenia poziomu energii w ćwiczeniach z kartami. Jest to tym istotniejsze, że same ikony na kartach będą niedługo przerabiane i zyskają nową, atrakcyjniejszą postać.

Cóż, tyle na razie z wniosków i analiz (o samogratulowaniu nie wspominając :D ). Najbliższe szkolenie z Beyond NLP to zamknięte szkolenie dla handlowców, myślę też już o jednodniowych, wprowadzających szkoleniach z zakresu “Beyond NLP w…” Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

A już niedługo na blogu… LifeMapping, czyli zupełnie nowy system organizacji czasu :)


Tylko do końca kwietnia, wielka promocja na MINDSTORE! 50% zniżki na wszystkie e-kursy!  Już teraz na Mindstore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis