Dziś wpis będący przede wszystkim pytaniem do Was – przedstawieniem pomysłu i zapytaniem o Wasze zdanie…

Myślę o nowej wersji “Pewności Siebie” i jestem ciekawy, czy bylibyście zainteresowani?

“Pewność Siebie” jest moją zdecydowanie najpopularniejszą książką. Z tego co wiem rozeszła się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy  i jest do dziś dostępna zarówno w wersji drukowanej jak i elektronicznej. Gdy powstawała była – mogę z absolutną powiedzieć z absolutną pewnością – najlepszą książką w tym temacie na rynku. Dziś pewnie wciąż taką jest. Piszę “pewnie”, bo przyznam, że nie śledziłem tej tematyki z aż tak dużą uwagą, więc być może wyszło od tego czasu coś podobnej klasy. I tak, wiem, że to nieskromne tak pisać o swojej książce, ale są miejsca, gdzie skromność powinna ustąpić szczerości – a to jest naprawdę dobra książka. Szukałem lepszej, dotychczas nie znalazłem – m.in. dlatego ją właśnie napisałem!

Tylko napisałem ją na przełomie 2010 i 2011 roku. Finalna wersja na moim dysku ma datę 12 maja 2011 – ponad sześć lat temu.

Przez ten czas miałem okazję pracować z ogromną liczbą nowych klientów z zakresu pewności siebie. Miałem czas i zasoby by dokształcić się i rozwinąć swoje zrozumienie poruszanych tematów. Prowadziłem szereg szkoleń, które nauczyły mnie lepiej tłumaczyć kwestie poruszane w książce. Stworzyłem i dopracowałem wiele dodatkowych technik, które weszły do mojego podstawowego zasobnika w pracy z pewnością siebie. Miałem w końcu wiele wiadomości od czytelników. Wiele po prostu dziękujących za książkę i efekty jakie dzięki niej uzyskali. Część z pytaniami i uwagami, które pozwoliły mi lepiej zrozumieć jakie obszary książki są napisane niejasno. Co należałoby doprecyzować. Gdzie pojawia się tendencja do błędnej interpretacji zamieszczonych procedur. Co przydałoby się dodać, by książka stała się jaśniejsza i bardziej użyteczna.


I poważnie myślę nad napisaniem tej książki od nowa.

Nie aktualizacji czy drugiej edycji – to byłoby proste, szybkie, ale niewystarczające.

Przygotowaniem jej całkiem od nowa, gdy wiem to, co teraz wiem. Bez ograniczeń i wytycznych, które miałem swego czasu ze strony wydawnictwa, a które nie zawsze mi pasowały.

Taka Pewność Siebie 2.0.

Dłuższa od oryginału, zawierająca wiele dodatkowych treści. Wyczyszczona z elementów, które okazały się z biegiem czasu zbędne.  Bardziej przejrzysta, zrozumiała, wciąż równie konkretna i pozbawiona zbędnego lania wody. (I bez tych cytatów motywacyjnych! :D)

Wydana własnym sumptem, po zbiórce crowdfundingowej (z minimalnym progiem w granicach 1000-1500 egzemplarzy), w cenie ok. 40-45 zł za wersję papierową. (Wciąż szacuje dokładny budżet od którego będzie zależała cena.) Oczywiście po profesjonalnej redakcji i złożeniu. Jeśli crowdfunding dopisze, to wzbogaconą szeregiem dodatkowych bajerów, zwiększających wartość całego materiału. (Np. nagrania demonstrujące pojedyncze zachowania statusowe, dostępne dla czytelników książki. Dodatkowe materiały wideo lub audio. Albo inne rzeczy – jak macie propozycje czego byście chcieli, dajcie znać w komentarzach!)


Co o tym sądzicie? Bylibyście zainteresowani wsparciem takiego projektu i nabyciem takiej książki? Dajcie znać :)


Przy okazji: “Pewność Siebie 2.0” czy “Pewność 2.0”? Do mnie “Pewność 2.0” trafia jakoś mocniej i trafniej – bo to też coś więcej niż pewność siebie, to pewność po prostu, w życiu. Ale z drugiej strony może to być nie tak jasne i zrozumiałe dla odbiorców…Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis