Jednym z pytań, które regularnie dostaje, a na które trudno mi odpowiedzieć, jest “jaką książkę polecasz na początek do rozwoju osobistego”?

Cóż, mam z tym ogromny problem, bo na rynku nic takiego po prostu nie ma, a przynajmniej – mimo znajomości naprawdę wielu tomów, niczego takiego nie znalazłem. Najbliższe byłoby tu pewnie “59 sekund” Wisemana, ale to jeszcze nie do końca to – dobre merytorycznie, ale forma niekoniecznie dobrze pasująca do roli. Mogę wskazać na książki do pracy z poszczególnymi tematami – ale już nie na coś, co stanowiłoby ogólne, ale wartościowe wprowadzenie do tematyki rozwoju.

Więc postanowiłem to zmienić. Dlatego jednym z dużych projektów na 2014 będzie przygotowanie takiej książki. Po zastanowieniu stwierdziłem również, że książka ta najpierw ukaże się, w całości, tutaj, na blogu, publicznie dostępna dla wszystkich. Później poszukam wydawcy gotowego ją fizycznie wydać na takich warunkach, ewentualnie opublikuję w zwartej formie, jako ebook na MindStore, dla osób, które chciałyby mieć to w jednym tomiku, tudzież docenić moją pracę paroma złotówkami ;) Przede wszystkim zależy mi jednak na tym, żeby książka ta była jak najpowszechniej dostępna i jak najbardziej praktyczna i przydatna. Chcę zrobić dla podstaw rozwoju osobistego to, co moja “Pewność Siebie” zrobiła dla, cóż, rozwijania pewności siebie ;)

Stąd moje pytanie do Ciebie: czego oczekujesz od takiej książki? Co powinno być w niej, wg. Ciebie?

Daj znać w komentarzach :)


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis