Ciąg dalszy wyzwania 80 książek w rok. Marzec niestety wypadł tu dość kiepsko, tylko dwie skończone książki. Choć z zapasem z poprzednich miesięcy wciąż jestem nieco do przodu, zapas ten drastycznie stopniał i lepiej, żebym w kwietniu nadrobił.

Skąd ten spadek formy? Dwa główne powody – jestem w trakcie „Doubt” Jennifer Hecht, a to książka świetna, ale cegła i nieco z nią będę jeszcze walczył. Co jednak istotniejsze -w marcu miałem Praktyka Beyond NLP, a to bardzo czaso- i energochłonny projekt.  Na razie mamy więc 21 książek z 80 zaplanowanych, a książki przeczytane w marcu, to:

Ben Goldacre – Bad Pharma – doczytana cegła n.t. realnych problemów z rynkiem farmaceutycznym, reklamami leków, oraz – często dość prostymi – możliwościami przeciwdziałania tym problemom. Książka bardzo cenna i warto ją przeczytać, m.in. dlatego, ze wskazuje na faktyczne problemy w tym sektorze, w odróżnieniu od popularyzowanych w necie fantazji i teorii spiskowych, które jedynie odwracają uwagę od tego, czym naprawdę trzeba się zająć.

Theresa Robbins Dudeck – Keith Johnstone: A Critical Biography – biografia jednego z moich idoli, Keitha Johnstone’a. Nieco mniej personalna i zbyt „teatralna”, jak na to, czego bym oczekiwał, ale i tak warto było ja przeczytać. Pozwoliła mi lepiej zrozumieć Keitha oraz samo Impro. Nie oszczędziła też kilku dużych zaskoczeń – np. dotąd sądziłem, że gdy został profesorem w Calgary w Kanadzie, jego życie było już w pełni ułożone i był powszechnie znany. Tymczasem dowiedziałem się, że choć impro i theatersports osiągało ogromne sukcesy na całym świecie, w tym w USA i w innych rejonach Kanady, w Calgary trupa Loose Moose, którą zarządzał Keith, przez ponad 6 lat ledwo wiązała koniec z końcem, nie będąc w stanie nawet płacić aktorom (czy samemu Johnstone’owi). Aktorzy, którzy wychodzili z Moose’a i trafiali np. do Toronto robili wielką karierę, ale w samym Calgary przędli bardzo cienko, przez lata zajmując się Impro czysto hobbistycznie.

flea-market-237460_640


Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis