Uff! Rozbój Osobisty już jest wydany.

Było z tym nieco zamieszania.

Na tydzień przed oddaniem książki do druku, wydawnictwo “dostało informacje, że niektóre treści mogą spowodować działania prawne”, jakkolwiek chcecie to interpretować ;) W szczególności sprawa miała dotyczyć części “Anty-Guru”, będącej przedrukiem cyklu dostępnego na blogu. No i zrobił się mały kociokwik, bo wydawnictwo chciało się zabezpieczyć przed takimi problemami.

rozoso

Przyznam, dla mnie reakcja wydawnictwa była przesadna. Cykl Anty-Guru wisi na tym blogu od ładnych kilku lat i nikt nie był w stanie zarzucić mu nic pod względem prawnym. Nie ma jak – jest po prostu oparty na faktach, a podawanie faktów nie jest ani nigdy raczej nie będzie niezgodne z prawem. Choć zapewne wiele osób bardzo by chciało, żeby tak było ;)

Tak czy tak, trzeba było coś z tym zrobić. Dla mnie sytuacja nieco niefajna, bo książka leżała w wydawnictwie od stycznia 2014, na wiosnę 2015 przeszła przez proces redakcyjny i przez cały ten czas niczego się w niej nie dopatrzyli. Co więcej, o zdjęciu książki z planowanych do wydania poinformowali mnie czytelnicy bloga, którzy kupili już egzemplarz w przedpłacie i nagle odkryli, bez żadnych informacji od wydawnictwa, że książka zniknęła z oferty.


Następnych kilka tygodni było dość nerwowych – i dla mnie i zapewne dla wydawnictwa. Dla mnie głównym problemem był brak komunikacji ze strony wydawcy oraz ogólne “zawieszenie” książki. Oddałem Rozbój razem z Praktyczną Improwizacją – w styczniu 2014. Od tego czasu książka wisiała, żeby nie konkurować z drugą moją, podczas gdy w praktyce mogła być już wydana ze trzy razy, czy to w innym wydawnictwie, czy jako ebook albo przez crowdsourcing. Fakt, że tyle wisiała by teraz znów “zawisnąć” był mocno frustrujący.

Równie frustrujące było to, że zaangażowałem się w promocję tej książki, prosiłem też Was o pomoc w dotarciu z informacjami o niej do jak najszerszej grupy osób – nagłe zniknięcie stawiało i mnie i tych z Was, którzy się zaangażowali, w kiepskiej sytuacji.

Zależało mi również na tym, żeby osoby, które zdecydowały się na przedpłatę nie zostały na tym pokrzywdzone i negocjowałem z wydawnictwem również pod tym kątem. Wy mi zaufaliście, więc oczywiste było, że zrobię wszystko by tego zaufania nie zawieść.

rozbojW końcu udało się dojść do porozumienia. Główna treść książki została w zasadzie bez zmian, w jednym miejscu zmieniliśmy nazwisko jednej osoby na “guru motywacyjny”, gdzieś “frajer” na “naiwniak”, w sumie było chyba z osiem tego rodzaju modyfikacji. Najważniejszą zmianą było usunięcie dodatku Anty-Guru – zostało tylko wyjaśnienie czemu oraz link do bloga – ale w zamian za to książka jest również wyraźnie tańsza, więc jest to z pewną korzyścią dla Was. Udało się też przekonać wydawnictwo do fajnego rozwiązania dla klientów z przedpłaty – tu muszę dodać, że choć na początku był pewien opór materiału, to na koniec zaoferowali takim klientom nawet więcej, niż sądziłem, że uda się uzyskać.


No i w końcu – książka jest :)

Tak jak już pisałem kiedyś – ta książka jest WAŻNA. Jest pierwszą tego rodzaju publikacją w Polsce, wskazującą na patologie rozwoju osobistego i sugerującą zdrowe rozwiązania. Jest pierwszą na naszym rynku książką, która jasno typuje i obnaża różne techniki manipulacji i platform sellingu różnych guru.

Więc tak jak już kiedyś pisałem – proszę, pomóż z tym, żeby dotarła do jak największej grupy osób.

Jeśli masz znajomych w mediach, powiedz im o tej książce.

Media lokalne, blogi, portale internetowe, duże media – bez znaczenia, jeśli jakieś nazwisko przyszło Ci na myśl, daj znać tej osobie. Dla niej może to być fajny temat na program/reportaż. A jednocześnie może to być otwarcie przestrzeni na dyskusję n.t. zdrowego rozwoju osobistego w Polsce.

To ważna rzecz, dlatego proszę o Twoją pomoc.


Dziękuję.Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis