Cykl “Metafory w Polityce” powróci niedługo. Teraz natomiast jest coś, o czym chciałem Ci powiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe :)

Moja najnowsza książka, Rozbój Osobisty, jest już w przedsprzedaży!

Pod wieloma względami to najbardziej osobista z moich książek. Rozwój osobisty, jako dziedzina wiedzy i środowisko, jest dla mnie czymś naprawdę ważnym. Zależy mi na tym, żeby szedł w jak najlepszym kierunku – w stronę skuteczności i etyki. Tak książka jest tego wyrazem. Jak możesz się przekonać w udostępnionym fragmencie,  piszę tam bardzo bezpośrednio, klnąc jeśli jest to potrzebne, mówiąc wprost i bez ogródek co i jak – bo jest to po prostu potrzebne.

rozosoNo właśnie, potrzebne. Było dla mnie zdumiewające ile osób biorących udział w procesie przygotowywania tej książki do druku pisało mi, że dobrze, że powstała, bo naprawdę było czegoś takiego potrzeba na rynku. A przecież są to ludzie, którzy żyją z rynku rozwoju i widzą co tam jest. Dostrzegają zarówno ogromną wartość, jak i szlam, który tą wartość zalewa – i widzą potrzebę czegoś, co nieco tego szlamu by przeczyściło.

O tym jest ta książka. Dlatego zatytułowana jest Rozbój Osobisty – bo niejednokrotnie to co robią wszelkiej maści guru rozwoju osobistego to nic innego niż właśnie rozbój w biały dzień. Niszczenie ludzkich żyć, oficjalnie w imię rozwoju, w praktyce w imię własnego narcyzmu.

Ta książka mówi temu DOŚĆ. Przechodzi przez szereg mitów i mrzonek, na których żerują różni guru i punktuje je precyzyjnie, wskazując czemu to nie działa, jak ludzie są tym oszukiwani, oraz, co równie istotne, co robić w zamian. Bez żadnych magicznych trików. Proste, krótkie rozwiązania, wystarczające na tym etapie. Zdrowa alternatywa do patologii.


Książka wychodzi już w najbliższych tygodniach, teraz dostępna jest w przedpłacie ze zniżką, natomiast ja mam do Ciebie dużą prośbę.

Ta książka jest ważna. Dla mnie, osobiście,  ale sądzę też, jakkolwiek nieskromnie by to brzmiało, że ważna dla tego jaki kierunek przyjmie rozwój osobisty w Polsce. Jednak żeby spełniła taką rolę, musi dotrzeć do ludzi – do jak najszerszej ich grupy.

Stąd moja prośba: pomóż w tym. Jeśli masz znajomych w mediach, powiedz im o tej książce. Media lokalne, blogi, portale internetowe, duże media – bez znaczenia, jeśli jakieś nazwisko przyszło Ci na myśl, daj znać tej osobie. Dla niej może to być fajny temat na program/reportaż. A jednocześnie może to być otwarcie przestrzeni na dyskusję n.t. zdrowego rozwoju osobistego w Polsce.

To ważna rzecz, dlatego proszę o Twoją pomoc.

Dziękuję.


Książkę znajdziesz TUTAJ :)


EDIT: Książka jeszcze nie wyszła, a już niektórzy anty-guru uderzają do wydawnictwa z prawnikami :) Stąd chwilowe zamieszanie na stronie wydawcy, sytuacja powinna się niedługo wyklarować.

EDIT 2: Czepiają się o antyguru konkretniej. Negocjuje układ pt. jasna informacja w książce, że antyguru zostało wycięte przez groźby prawników + link to źródła online oraz zadośćuczynienie dla osób które już kupiły książkę, która obecnie będzie pozbawiona części treści (fakt, dostępnej online, ale nadal).

A Antyguru, skoro jest tak “popularne” wrzucę online w formie darmowego ebooka To będzie faktycznie książka, którą guru próbowali zatrzymać – i cenzura da odwrotny efekt  :)


Moja nowa książka, "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań" jest już dostępna w formie e-booka! Tylko na Mindstore.pl 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis