Rozwój Osobisty dla Początkujących

Rozdział 10.1 – Praca nad sobą – dla siebie


Cały ten rozwój osobisty ma sens tylko w jednym przypadku – kiedy faktycznie zajmujesz się nim dla siebie, aby zaspokoić jakieś swoje konkretne potrzeby.  Lepsza komunikacja, zdrowszy związek, dynamicznie rozkwitająca kariera, łatwiejsza realizacja celów czy wydajniejsza nauka – te wszystkie rzeczy są super tak długo, jak długo Tobie na nich zależy.
Zbliżamy się powoli do końca tej książki. Wykonałeś już (mam nadzieję!) naprawdę sporo pracy, przeszedłeś przez ogromną ilość ćwiczeń. Czas się zatrzymać i wejrzeć trochę w siebie. Czy osiągnąłeś to, na czym Ci zależało, lub przynajmniej wiesz jak to zrobić? Czy potrzebujesz się jeszcze rozwijać? Czy chcesz?


A jeśli chcesz, to czy jest to kwestia realizacji jakiejś faktycznej potrzeby, czy już po prostu się przyzwyczaiłeś?


Strasznie cenię rozwój osobisty. Uważam te narzędzia za niezwykle przydatne w życiu praktycznie każdej osoby. Mam też jednak głęboką świadomość, że niosą one ze sobą pokusę zostania „wiecznym rozwojowcem”, lub „ćpunem szkoleniowym”, zatraceniem powodów dla których się rozwijaliśmy na rzecz tożsamości „bycia rozwojowcem”.
Proszę, zadbaj, by Ciebie to nie spotkało. Zastanów się dobrze i wybierz taki punkt, w którym powiesz dość i przynajmniej na jakiś czas zrobisz sobie przerwę od rozwoju. Jeśli po tym czasie będziesz miał ochotę powrócić, nowe cele do osiągnięcia – super, zapraszam do tego. (Oczywiście po osiągnięciu tych nowych celów warto znów zrobić sobie taką przerwę.) Zawsze jednak pamiętaj, by rozwój był narzędziem, a nie celem.


Ćwiczenie: Kiedy czas przerwać?
Wyznacz sobie i zapisz konkretne kryteria – cele po których osiągnięciu zrobisz sobie przerwę od zajmowania się rozwojem i skupisz na pewien czas na innych obszarach swojego życia.

Gdy je osiągniesz – ZRÓB TĄ PRZERWĘ!


Wróć do spisu treści

Rozwój Osobisty dla Początkujących jest dostępny ZA DARMO. Są to informacje na tyle ważne i podstawowe, że chcieliśmy zadbać o ich udostępnienie jak najszerszej publiczności, także osobom które mogły nie być jeszcze zdecydowane na zakup materiałów rozwojowych (lub po prostu nie było ich na to stać).

Jeśli jednak chcesz z tych informacji korzystać nieco wygodniej, w formie e-booka, lub też po prostu docenić pracę włożoną w zebranie i przygotowanie tego poradnika czy w działalność autora - możesz to zrobić kupując ebook, dostępny na MindStore.

Dzięki za wsparcie :)

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis