Open Space Technology: A User’s Guide

Harrisson Owen

Open Space to bardzo ciekawa technika organizowania i prowadzenia spotkań i konferencji, nastawiona na maksymalne zaangażowanie uczestników, podział odpowiedzialności i władzy między wszystkich uczestniczących w posiedzeniu i optymalizację komunikacji między ludźmi.  Technologia ta zainteresowała mnie na tyle, że niedługo napiszę na ten temat oddzielny post, tutaj natomiast chciałem napisać parę słów o książce ją opisującej.

Podręcznik bardzo kojarzy mi się z podręcznikiem “Core Transformation” Connaire Andresa – tak jak tam, mamy jeden długi, konkretny wywód n.t. jednego narzędzia i jego zastosowania. Nieco tu przykładów z praktycznego stosowania metody, sporo konkretnie opisanych jej aspektów, a sama metoda, choć prosta w swej istocie, została opisana tak, by nie było żadnych wątpliwości. Pod koniec książki pojawia się wprawdzie nieco okołoduchowościowych ideologii autora, ale w toku całego podręcznika nie doskwierają za bardzo. Książka ma niemal idealnie dobraną długość, jest napisana w niezłym stylu i oferuje bardzo wartościowe merytorycznie narzędzie. Czego chcieć więcej?

Dla organizatorów spotkań i konferencji, trenerów, menadżerów, moderatorów, itp. OST jest moim zdaniem lekturą obowiązkową. Więcej o samej technologii i pewna specjalna oferta- już niedługo.

Poziom: S2

Ocena: 4.5/5 – dobra książka opisująca naprawdę fascynującą metodologię

Książkę możesz nabyć np. TUTAJ.


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis