We wpisie podsumowującym 2015 wskazałem na to, że w danym roku zaliczyłem niemal sto dni szkoleniowych i było to zdecydowanie za dużo jak na moją wytrzymałość. Planowałem też odpowiednio rozplanować sobie terminy na kolejny rok. Tak, by zapewnić sobie czas na odpoczynek, regenerację, opracowanie nowych rozwiązań, itp.

No cóż – nie udało mi się. Są wakacje, mija połowa roku, a ja przerobiłem praktycznie połowę tego, co w zeszłym roku. Zaniedbałem swoje plany. I czuję to aż do kości. Ten stan, gdy nawet odpoczynek nie pozwala Ci wypocząć.

Dlatego czas na pewne zmiany…

Np. od dziś będę mangowy ;) Rys. Yen

Np. od dziś będę mangowy… Rys. Yen (P.S. tak, kiedyś miałem kitkę ;) )

Pierwszą dużą zmianą, jakiej musiałem dokonać było narzucenie sobie miesiąca urlopu regeneracyjnego. No, prawie miesięcznego. Wcześniejsze zobowiązania nie do końca na to pozwoliły (wakacje w tym roku są wyjątkowo intensywnym okresem). Musiałem więc zadowolić się trzema tygodniami w sierpniu.

To wymusiło przesunięcie niektórych szkoleń. Dynamic Mindscapes i Panorama Społeczna: Wprowadzenie planowane na koniec sierpnia zostały przesunięte na listopad. Pewnej modyfikacji uległy także szkolenia październikowe (m.in. ze względu na wyjazd do Korei, który planujemy na jesieni), choć dzięki temu 1-2 października wyszedł fajny podwójny zestaw p.t. Zarządzanie Czasem + Determinacja w Działaniu (jako bonus przy rezerwacji obydwu jest gratisowy e-kurs Determinacja w Działaniu). Pewnemu przesunięciu uległy także Umiejętności Menadżerskie, poziom 1 oraz Projektowanie Szkoleń (to ostatnie szkolenie wciąż nie jest pewne – jeśli wolelibyście w tym terminie inną tematykę (1-2 dniową), dajcie znać, do grudnia jest jeszcze kawałek czasu. Bez zmian pozostaje natomiast, rzecz jasna, Praktyk Beyond NLP.

Brak czasu wymusił natomiast przesunięcie dwóch większych projektów – II edycji Szkoły Coachingu i ChangeWorku (na semestr letni 2017, start pewnie koło lutego-marca, rezerwacja ruszy już wkrótce) oraz I edycji Szkoły Debaty (na I połowę 2017).


Jeśli chodzi o zmiany, kolejna jest właśnie w przygotowaniu w związku z MindStore – już w najbliższych tygodniach wystartuje w nowym, ładniejszym formacie i wzbogacony o liczne fajne rozwiązania. Planuję m.in. program partnerski, pojawi się również oczywiście możliwość rejestrowania produktów. Jak również kilka nowych produktów do samego sklepu.

Chciałbym, by MindStore stał się rozwiązaniem dla osób, których albo nie stać na szkolenia czy coachingi. Jak również dla tych, które chciałyby najpierw przetestować jakość narzędzi ChangeMakers, zanim zdecydują się na coaching czy szkolenie.


W tym względzie będzie przygotowywanych jest też kilka modyfikacji. Krolartur.com w najbliższym czasie zostanie nieco odświeżony, ale też przejdzie na ChangeMakers Coaching, w ramach ujednolicenia marki i pewnego oderwania jej od mojego nazwiska. Nie jestem w stanie spędzać tyle czasu, ile dotychczas na pracy coachingowej czy szkoląc, dlatego planuję nieco zmienić swoją rolę w firmie. Wciąż będę prowadził nieco szkoleń czy coachingów w ciągu roku, ich ilość będzie jednak wyraźnie ograniczona, a stawki wyższe. Zamiast tego chciałem zająć się opieką merytoryczną nad całym projektem ChangeMakers, świadcząc swoim nazwiskiem o tym, że oferujemy najwyższą możliwą jakość i świetne, sprawdzone i praktyczne narzędzia zmiany i rozwoju.

Zdaję sobie sprawę, że część z Was wolałaby pracę bezpośrednio ze mną. Jednocześnie prawda jest taka, że zajmuje się tym, co robię przede wszystkim dla frajdy, jaką daje mi tworzenie nowych, wartościowych rozwiązań i narzędzi. A złapałem się na tym, że od kilkunastu miesięcy nic faktycznie nowego nie stworzyłem. Bo nie miałem czasu by do tego na spokojnie przysiąść i to dobrze opracować. Zbyt wiele energii pochłaniały codzienne projekty, szkolenia, nagrania materiałów czy sesje z klientami. Wiem, że wiele osób ceni szkolenia i produkty ChangeMakers właśnie ze względu na to, że dostajecie nowe i skuteczne rzeczy, rzeczy zupełnie inne niż na typowych szkoleniach rozwojowych czy biznesowych. Jeśli mam być dalej w stanie zapewniać Wam takie nowe rozwiązania, muszę mieć na to czas, muszę więc być w stanie wycofać się trochę z aktywnego życia firmy i wprowadzić nieco osób, które wezmą na siebie część szkoleń czy coachingów. Zaufajcie proszę, że jeśli decyduję się ręczyć za takie osoby, to są one sprawdzone i przygotowane by zapewnić Wam wysoką jakość, do jakiej jesteście przyzwyczajeni.

A jeśli ktoś z Was szczególnie silnie chce się ze mną spotkać na szkoleniu czy coachingu, tak jak mówiłem, będzie to możliwe, ale w nieco węższym zakresie.


Takie osoby będę również chciał zaangażować w życie tego bloga. Na początek jako komentatorów, umieszczających swoje opinie, uwagi i obserwacje przy różnych wpisach. Tak, żebyście poznali ich wyjątkowe spojrzenia na różne kwestie, przyzwyczaili się do ich głosów i mieli okazję docenić ich jakość.

Proces ten zajmie nieco czasu, zmiana będzie stopniowa – ale musi się dokonać, jeśli mam zapewnić Wam jakość jakiej oczekujecie.

Bonusem może natomiast być fakt, że część z tych osób na stałe żyje w innych obszarach Polski, więc dla części z Was zniknie problem dojazdów :)


Tyle z mojej strony :) Zostało mi jeszcze kilka szkoleń i coachingów do urlopu, a potem czas w końcu odpocząć :)Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis