Zebrało się nieco drobiazgów, o których chciałem wspomnieć, postanowiłem więc skorzystać z tego wpisu by się nimi zająć.


Wykłady – zdecydowałem się odejść od prowadzenia wykładów rozwojowych na różnego rodzaju konferencjach studenckich. Zdecydowanie wydajniejszą inwestycją tego czasu jest choćby napisanie kilku artykułów. Ten blog i inne miejsca w których piszę rozrosły się już na tyle, że mam wtedy szansę dotrzeć ze swoim przekazem do dużo szerszej grupy osób. Dlatego jeśli mam działać jako wolontariusz, wybieram medium, w którym mam szerszy zasięg. Pozostaję jednocześnie dostępny jako mówca do wynajęcia.

Przykro mi, jeśli ktoś z Was chciał spotkać mnie przy takiej okazji, a nie miał dotąd możliwości, mam nadzieję, że uda nam się spotkać w innej sytuacji.

Co istotne, wciąż pozostaję otwarty na prowadzenie darmowych wykładów z zakresu sceptycyzmu naukowego, błędów poznawczych, itp.  w ramach Sceptycznie.pl – traktuję to jako społeczną działalność edukacyjną.


Szkolenia– jakiś czas temu pytałem o interesujące Was tematy na 1-2 dniowe szkolenia. Ponieważ otrzymuje pytania o to, kiedy takie szkolenia się zaczną, chciałem się do tej kwestii odnieść. Szukam obecnie lokalu, który będę mógł zaadoptować jako salę szkoleniowo-coachingową. Prawdopodobnie uda mi się to zrealizować, dostosować taki lokal, itp. na przełomie lipca i sierpnia. Gdy będzie gotowy, planuję organizować tam tego typu szkolenia 1-2 razy w tygodniu, z różnych tematów.

Oprócz tego zapraszam oczywiście na dłuższe oraz licencjonowane szkolenia, które mam już rozplanowane:

Praktyk Integral Eye Movement Therapy – 17 maja 2014

Praktyk Beyond NLP Warszawa – 20-28 września 2014

Praktyk Beyond NLP Wrocław – 19-27 września 2014

Master Beyond NLP Warszawa (tylko dla Praktyków Beyond NLP) – maj 2014, być może również zorganizujemy drugą edycję późną jesienią

Szkoła Coachingu i ChangeWorku – październik 2014 do maja 2015

Szkoła Trenerów oraz Szkoła Trenerów Beyond NLP (część zajęć wspólnych) – październik 2014 do lutego 2015

Oprócz tego prowadzę obecnie rozmowy nt. szkolenia z zakresu Beyond NLP w Szwecji, pojawię się również na konferencji Myśleć Jak Milionerzy w październiku, w Warszawie.


Mindstore – w maju w Mindstore pojawią się kursy n.t. skutecznej nauki oraz autocoachingowy kurs odkochania/dojścia do siebie po zakończonym związku, jak również uaktualniona i skorygowana wersja pierwszej książki, którą napisałem, a która z powodu różnych zawirowań nie została dotychczas wydana.


Książki – jeśli chodzi o książki, niedługo w wydawnictwie Sensus wyjdzie “Praktyczna Improwizacja”, którą napisaliśmy razem z Michałem Mącznikiem, w kolejce do wydania czeka też “Rozbój Osobisty”. Oczywiście będę regularnie aktualizował temat.


Wyzwanie 80 książek w rok – kwiecień

Jeśli chodzi o wyzwanie “80 książek w rok” marzec skończyliśmy z 21 przeczytanymi książkami. A co z kwietniem?


David Thorne – The internet is a playground oraz I’ll go home then; it’s warm and has chairs – Thorne jest internetowym satyrykiem, którego odkryłem kilka miesięcy temu i którego styl bardzo przypadł mi do gustu. Większość treści z tych dwóch książek możesz znaleźć na jego stronie, co serdecznie polecam – można się solidnie pośmiać.


Mike Carey – The girl with all the gifts – powieść o zombie jednego z moich ulubionych autorów? Oczywiście, że muszę ją przeczytać! :) Uwielbiam Mike’a za jego błyskotliwego “Lucyfera” oraz całkiem sprawnego Felixa Castora – cykl z chyba najbardziej satysfakcjonującym znanym mi tzw. “pay off”, emocjonalną nagrodą dla czytelnika na koniec wątku. Finalne spotkanie z Asmodeuszem to po prostu poezja. Jeśli chodzi o “Dziewczynkę z wszystkimi darami”, jest to dość ciekawe podejście do tematyki zombiaków, gdyż tytułowa bohaterka to właśnie dzieciak o skłonnościach do jedzenia ludzi, ale oprócz tego zupełnie normalna dziesięciolatka, która zakochuje się w jednej z eksperymentujących na niej badaczek. Sprawnie napisane, budzące sporo emocji, a jednocześnie kolejny już w ostatnich latach motyw wyjaśniania zombizmu przez zakażenie zmutowanym pasożytniczym grzybem, pierwotnie zmieniającym w zombie mrówki. (Nie, to nie licentia poetica, taki grzyb faktycznie istnieje.) Coś czuję, że film oparty o takich założeniach też się niedługo pojawi.


Gordon Dryden, Jeannette Vos – Rewolucja w uczeniu – przeczytana ponownie, po latach i wyszedłem z tego doświadczenia lekko podłamany. Zarówno jakością książki, jak i tym, jak naiwny byłem czytając ją za pierwszym razem. Książka de facto składa się z fragmentów spisanych z innych książek, ale w sposób zupełnie bezrefleksyjny. Stąd nieco sensownych uwag miesza się z wyssanymi z palca tezami futurystów oraz zwykłymi mitami w stylu “prawa półkula jest kreatywna, a lewa analityczna”. W całej książce jest jedna rzecz, z której faktycznie skorzystałem – technika na wyliczenie złożoności i zrozumiałości przekazu. Przytoczę ją – może też skorzystasz. Testujesz przejrzystość na próbce stu słów ze swojego tekstu, przemówienia, itp.

1. Podziel ilość słów przez liczbę zdań, które się na te słowa składają.

2. Dodaj do wyniku liczbę “trudnych” słów. Trudnych – a wiec czterosylabowych lub dłuższych.

3. Pomnóż uzyskany wynik przez 40%

4. Uzyskany wynik mówi o złożoności. Readers Digest ma 8-9. New York Times 10-11. Przemówienia Chruchilla – 3-4.  Ponad 13-14 tekst jest już bardzo niezrozumiały.


Praca zbiorowa – Chodząc Nędznymi Ulicami – zbiór opowiadań z zakresu tzw. “street magic”, “kryminału magicznego”. Wiele strasznie grafomańskich, kilka dobrych, ogólnie tomik lekko za gruby, nie polecam o ile nie masz dużo wolnego czasu.


Podsumowując – pięć nowych książek, czyli w sumie 26 przeczytanych i nieco poniżej normy. Przez kolejne miesiące muszę się bardziej przyłożyć ;)


Moja nowa książka, "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań" jest już dostępna w formie e-booka! Tylko na Mindstore.pl 

 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis