Jestem właśnie w intensywnym cyklu szkoleń, pomyślałem więc, że dla relaksu (oraz dla odpoczynku od tematów typu aborcja czy przemoc wobec dzieci) dam coś luźniejszego i od siebie.

Postanowiłem więc podzielić się z Wami komiksami internetowymi, które regularnie czytam (nieregularnie czytanych jest dużo więcej). Ot, mój sposób relaksowego marnowania czasu – przyznam, że preferuję to od porannej “prasówki” :D A przy okazji macie okazję poznać mnie nieco lepiej, przez pryzmat mojego skrzywionego i wypaczonego gustu.

Ok, więc co czytam regularnie? W nawiasach częstotliwość aktualizacji.


Chata Wuja Freda (nie mam pojęcia, chyba nieregularnie) – jedyny polski komiks internetowy który regularnie czytam. Chata jest urocza, odjechana, jest cudną odtrutką na rozwój osobisty no i w ogóle propsy :) Tematyka komiksu? Życie, życie, ciężkie życie w Polandii :) Jeszcze wprawdzie się nie zdecydowałem na Patronite, ale może kiedyś…


Sinfest (codzienny) – wspominałem już o nim jako o komiksie, który przyczynił się do mojego feminizmu. Sinfest jest jednym z tych komiksów, które czytam najdłużej – najpierw przyciągnęło mnie do niego cudownie sarkastyczne przedstawienie Boga, Diabła i religii wschodu. Z czasem komiks ewoluował w naprawdę fajnym kierunku.


Least I could do (codzienny) – życiowy, niekiedy lekko pikantny komiks, który przeszedł w swojej historii przez co najmniej trzech artystów. Zdecydowanie mój rodzaj humoru :)


Looking for Group (pon i czw)-  Zaczęło się to jako niezła, pełna czarnego humoru parodia fantasy… Teraz miejscami tego starego humoru brakuje, ale wciąż miło się czyta. A poza tym… jak można nie kochać autorów, którzy przerobili “małosyrenkowy” numer musicalowy “Część Twojego świata” na “Rzeź Twojego świata“? ;)


Dilbert (codzienny) – przyznam szczerze, że to jedna rzecz, którą czytam głównie z nawyku, bo humor Adamsa jest strasznie powtarzalny. Jeśli będę z czegoś ze swojej listy rezygnował, będzie to w pierwszej kolejności Dilbert.


Ctrl-Alt-Del (pon-śr-pt) – komiks o grach. Przeżywał dość intensywne zmiany, łącznie z całkowitym porzuceniem głównej linii fabularnej. Jakimś cudem udało mu się nie tylko przetrwać, ale też ciekawie rozwinąć.


Penny-Arcade (pon-śr-pt) – zaczęło się jako komiks o grach i w dużej mierze wciąż nim jest. Niektóre odcinki są super, niektóre nudne, ale ogólnie zdecydowanie na plus :)

Do końca życia będę pamiętał wątek o tym, jak Tycho próbował wywołać Halloween w Australii, przyzywając tam demony… które z miejsca poległy w konfrontacji z lokalną fauną.


Girl Genius (pon-śr-pt) – cudowny, wspaniały, tryskający pomysłami ładunek steampunku. Esencja tego nurtu literackiego, z szeregiem ciekawych, silnych postaci obydwu płci. Dodatkowy bonus za cudowną kreację Jagermonsterów :)


Saturday Morning-Breakfast Cereal (codziennie) – komiks, który chyba najczęściej udostępniam online. SMBC nie ma jakiejś jasnej fabuły czy obsady, tematyka skacze między sceptycyzmem naukowym, rozważaniami o ludzkości i skrajnym absurdem.


Something Positive (codziennie – zwykle) – komiks na tematy ogólnożyciowe, zwykle humorystyczny. Ma postać dziecięcą którą lubię, a to wielkie osiągnięcie. Fajna jest też realna ewolucja postaci, także drugoplanowych.

Polecam też uroczo makabryczne “Rhymes with witch” na tej samej stronie.


PVP (pon-pt) – komiks o grach komputerowych i innych geekowych kwestiach. Kolejny “klasyk”, który czytam głównie przez sympatię dla postaci.


Table Titans (pon-śr-pt) – komiks fantasy/rpg. Typowo dla geeków. Spin-off PVP. Bonusem są felietoniki z ciekawymi scenkami z sesji :)


Weregeek (pon-pt) – komiks o RPGowcach i LARPerach. Jak rozumiesz co te słowa znaczą, to zapewne Ci się spodoba komiks :)


Endtown (pon-pt) – przygodowy i bardzo kreatywny komiks, łączący ciekawe postacie, sensownie uzasadnione furries i intrygujące postapokaliptyczne klimaty. Jestem naprawdę ciekawy gdzie autor pociągnie temat.


Next Town Over (raz na tydzień) – przygodowy, coś między steampunkiem i tzw. wierd west, niektóre pomysły autorki są naprawdę intrygujące i jestem ciekawy jak ta historia się potoczy.


Sorcery 101 (raz na tydzień) – kolejny przygodowy komiks, klimaty a’la świat mroku, czyli magia, wampiry, itp. w cieniach obecnego świata.


To chyba tyle :) Czegoś ważnego zabrakło? Polecacie coś? :)Moja nowa książka jest już dostępna, dołącz do zbiórki!

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak działają mechanizmy statusowe i jak wykorzystać je w swoim życiu, ten tom jest dla Ciebie. Zbiórka na książkę trwa do 20 grudnia 2020!

Zapraszam do udziału!

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis