Postanowiłem zaproponować moją hierarchię świadomości. W końcu wszyscy ją mają, więc czemu nie ja? No właśnie :D

 

Qwantowo-Pozytronowo-Holograficzna Hierarchia Ukrytej Świadomości Świata

(QPHHUŚŚ, lub, łatwiejszej komunikacji, KUBUŚ. Osoby o wysokiej Ukrytej Świadomości posługują się po prostu terminem Hierarchia. Ułatwienie komunikacji osobom niżej w hierarchii jest dowodem na ewidentną wyższość świadomości osób wyżej w hierarchii, które tą hierarchię tak opisały).


Poziom 0, Biały jak Puste Zero Świadomości: Na tym poziomie ludzie nie mają żadnej świadomości, albo mają ją wręcz ujemną. To roboty, owieczki matrixa, zahipnotyzowane automatony. 0001001101010101. No własnie.

Przedstawiciele: Fani utworu “Mniej niż zero”. W końcu ich przekonania definiują ich poziom zaawansowania. Neandertalczycy – na pewno jacyś się gdzieś kryją. Fani matrixa.


Poziom 1, Żółty, jak Należy Ich Olewać: Na tym poziomie znajdowało się większość społeczeństwa 100 lat temu, obecnie jest na nim ok. 20%.

Przedstawiciele: Rasiści, oraz ludzie których nie lubię, a którym nie mam nic realnego do zarzucenia. Więc już mam. Są żółci. Nie, to nie odnośnie koloru skóry – jeśli tak pomyślałeś, to jesteś rasistą. Jeśli się nie zgadzasz, to sugeruje to wibracje ściągające Cie na poziom zero.


Poziom 2, Zielony, jak Gniją Z Zazdrości, Że Nie Są Wyżej”: Na tym poziomie znajduje się ok. 40% społeczeństwa dzisiaj. Nie to co my, uznający hierarchię.

Przedstawiciele: Marsjanie. Zombie. Dresiarze. Generalnie Ci wszyscy, których w zasadzie nie spotykasz, a których łatwo większość odbiorców hierarchii uzna za przykład mało rozwiniętych.


Poziom 3, Czerwony, jak Dajmy Ci Stereotyp, Który Możesz Rozpoznać, Co Zwiększy Autorytet Hierarchii QPHHUŚŚ: na tym poziomie są ludzie, którzy wszystko traktują bardzo emocjonalnie i zupełnie nie mają kontroli nad swoimi emocjami. Znasz takich, prawda? No widzisz, jaka ta hierarchia jest trafna i prawdziwa?

Przedstawiciele: No już ustaliliśmy, że ich znasz.


Poziom 4, Niebieski, jak Kolejny Stereotyp, Który Możesz Rozpoznać I Który Pozwoli Ci Się Poczuć Lepszym Od Innych: Na tym poziomie ludzie są niby rozwinięci, ale tak naprawdę ich małoświadome nawyki wciąż ich blokują.

Przedstawiciele: Do tego poziomu należy pewna szeroka i stereotypowa grupa ludzi, co do których czujesz się zazdrosny, lub którzy Cię irytują, ale których nie potrafisz usadzić. Np. ludzie myślący logicznie albo ludzie ambitni. To już ich możesz usadzić – tak naprawdę to wszystko dowodzi, że są na poziomie 4. Ha, ha, ha. Pochylmy się nad nimi, nierozwiniętymi biedakami.


Poziom 5, Turkusowy, jak Poczujmy Się Jeszcze Lepsi Od Innych: Ludzie na tym poziomie osiagnęli zwykle już zaawansowany rozwój świadomości, wyraźnie wyszli ponad niże poziomy, mają jednak pewne, nieliczne niskopoziomowe naleciałości. Ludzie na tym poziomie lubią małe, słodkie zwierzęta.

Przedstawiciele: Tu znajduje się większość osób które lubisz, szanujesz, ale które nie akceptują Hierarchii i od których chciałbyś się jednak czasem poczuć lepszy. To to możesz. Są tylko na 5. Ale hej, są fajni i jak się tylko postarają mogą wejść stać się Akwamarynowi!

 

Poziom 6, Akwamarynowy, jak Wierzysz W Hierarchię, Jesteś Cool: Najniższy poziom osiągalny dla osób które uświadomiły sobie Hierarchię Ukrytej Świadomości Świata.

Przedstawiciele: Na tym poziomie jest większość osób, które uznaje Hierarchię. Od tego poziomu mówią o niej po prostu jako o Hierarchii. Niektórzy mogą wydawać się być ostatnimi ******synami i cynicznymi draniami, ale jeśli uznają Hierarchię, to ewidentnie są rozwinięci świadomie, a ich zachowania są przez Ciebie źle rozumiane. No, chyba, że jesteś wyżej w Hierarchii, wtedy to oczywiste, że to Ty więcej widzisz.


Poziom 7, Rubinowo-Szmaragdowy, jak No To Dajmy Wiernym Kość Statusową, O Którą Mogą Się Pogryźć: Na tym poziomie są osoby, które osiągają wyższy poziom rozwoju w Hierarchii (nie, to zdanie nie jest truizmem. Jeśli twierdzisz, że to truizm, to dowód Twojej niskiej świadomości). Potwierdzić ten poziom mogą jedynie osoby na 9 i 10 poziomie.

Przedstawiciele: Ci, których w tym tygodniu chcemy akurat nagrodzić. Nasi najwierniejsi yesmeni, najlepsze kreatury, najbardziej oddani potakiwacze. Do czasu, aż nam się nie znudzą… Znaczy się – nie stracą świadomości.


Poziom 8, Szaroburypręgowany, jak Wierni Porucznicy: Na tym poziomie (przyznawanym oczywiście tylko przez byty duchowo-świadomo-holograficzne na poziomie 9 i 10) są najwierniejsi z wiernych. W razie problemów, to oni mogą gryźć niewiernych, a jak przesadzą, góra ma czyste ręce. Fajne, nie?

Przedstawiciele: Wybitni. Wybrani. Wyprani. Wykorzystani.


Poziom 9, Niemal-Ultra-Zajebiaszczy-Purpurowy, jak Niemal Pełne Wyjście Ponad Materialne Okowy:Na tym poziomie rozumiesz. Jako, że rozumiesz, masz absolutne prawo wskazywać innym, że nie rozumieją.

Przedstawiciele: Ja. W końcu to moja hierarchia, to znaczy, że mogę ją sam ustawiać.

No dobra, również moje dwa koty, zwłaszcza Gwiazda. I Luna.  Ale one niespecjalnie mówią (poza “daj żreć”), więc  mówię w ich imieniu.


Poziom 10, Ultra-Zajebiaszczo-Fioletowy, jak Wielki Programista Wszechświata: Na tym poziomie masz absolutny wgląd w istotę wszechświata. Albo przynajmniej dobrze to fejkujesz. Kto pozna różnice?

Przedstawiciele: Wilkołak Zegrzysław, unieśmiertelniony słynnym cytatem “Uspokój sie. To nasz przyjaciel, Zegrzysław. No, Zegrzysław wycharcz coś do pani .” Niestety, Wilkołak Zegrzysław przebywa obecnie na bezterminowym urlopie. Albo ratuje galaktykę Andromedy. Jedno z tych dwóch, nie wiemy które. Dlatego tymczasowo wszelkie wątpliwości rozstrzygają przedstawiciele poziomu dziewiątego.


P.S.  Z dedykacją dla wszelkich poziomów świadomości Wilbera, Greaves’a, Leary’ego i innych ;)
P.P.S. W kolejnym wpisie ciąg dalszy ;)


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis