Co to naprawdę znaczy „pracować z pasją”? Co to znaczy, że żeby osiągnąć sukces, trzeba mieć pasję do tego, co się robi?

Jakiś czas temu zauważyłem ciekawą dwuznaczność terminu „pracować z pasją”. Gdy rozmawiałem ze znajomymi zajmującymi się rozwojem lub czytałem materiały rozwojowe, „pracować z pasją” znaczyło zwykle „musisz uwielbiać to co robisz”.

Kiedy natomiast słyszałem to samo sformułowanie od fachowców w swoich dziedzinach, jego znaczenie było zdecydowanie inne i dużo mniej hedonistyczne. Tam nie chodziło o „uwielbianie tego co robisz”. Tam chodziło o to, żeby ZALEŻAŁO CI na tym co robisz.

Różnica niby jednego słowa, ale za to bardzo istotnego.

Jeśli uwielbiasz to co robisz, znaczy to, że sprawia Ci to wielką przyjemność.

Jeśli zależy Ci na tym co robisz, znaczy to, że zadbasz o to, żeby zrobić to naprawdę dobrze. Że włożysz w to dodatkowy wysiłek, nawet jeśli nie masz już siły. Że nie dasz klientowi czegoś zrobionego na pół gwizdka, ani nawet na 9/10 gwizdka. Jeśli pracujesz z pasją, to znaczy, że duma z tego co robisz nie pozwoli Ci wypuścić z rąk czegoś, co nie jest naprawdę dobre.

Kiedy Gordon Ramsay mówi do kucharza „Gdzie Twoja pasja do gotowania?” to nie pyta „Czy lubisz gotować?” Pyta „Czy zależy Ci na gotowaniu dobrze na tyle, żeby wytrwać, skupić się na tym i zrobić coś naprawdę wartościowego?”

Lubienie swojej pracy naprawdę nie jest niezbędne do osiągnięcia w niej sukcesu. Fajnie, jeśli jest, ale to bonus, przywilej, nie prawo. Natomiast praca z pasją, czyli praca, w którą wkładasz serce i na której Ci zależy – taka praca faktycznie prowadzi do sukcesu.


Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy Finalną Wyprzedaż ChangeMasters. Te produkty nie będą już do kupienia po Brexicie - chcę uniknąć zamieszania w rozliczeniach z właścicielami praw autorskich. Ponieważ potrzebuję dwóch tygodni na domknięcie kwestii z nimi, do 15 marca wszystkie produkty ChangeMasters (Andrew Austin, James Tripp, Michael Perez) są w promocji 50%, a po tym terminie TRWALE znikną ze sklepu. (Oczywiście wszyscy, którzy kupili, będą wciąż mieli dostęp.)
 
W ofercie materiały m.in. n.t. skutecznego coachingu, hipnozy, pracy z metaforami, utraty wagi czy rozwoju biznesu coachingowo-szkoleniowego.
 
(Sytuacja mogłaby się zmienić gdyby jakimś cudem Brexit jednak nie miał miejsca, ale jest to obecnie mocno wątpliwe.)
 
Pełna oferta dostępna jest TUTAJ

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis