Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

Drodzy „Sceptycy”, mniej jedźcie po homeopatii i Wielkiej Stopie, a więcej po mammografii i wojnie (ang) – bardzo fajny artykuł nt. pewnych problematycznych zjawisk w środowisku sceptycznym i o tym jak ten słuszny ruch sam się sabotuje…


Przesłuchanie ofiar gwałtu w Polsce – film. Ciężki emocjonalnie, ale warty obejrzenia, tak by zrozumieć naturę problemu, jaki trzeba rozwiązać.


Cybernetyczna płaszczka stworzona z komórek serca szczura (ang) – niewiele jest obszarów współczesnej nauki, które można określić mianem potencjalnie przełomowych. Biotechnologia jest jednym z tych obszarów, wiec zdecydowanie warto docenić takie osiągnięcia, jak to…


Codziennie bądź gorszy – powiedzmy sobie szczerze, dziki rozbój osobisty wywołał w końcu społeczną kontrreakcję i to na dużą skalę. Albo na to zareagujemy i się zmienimy, jako branża, albo utoniemy.


Czemu zabójca brytyjskiej parlamentarzystki nie jest określany mianem „terrorysty” (ang) – artykuł o chorym dualizmie w mediach, gdzie biali chrześcijańscy zabójcy są zawsze klasyfikowani jako „niezrównoważeni psychicznie”, a kolorowi jako terroryści – niezależnie od natury ich działań.


Ustawa antyaborcyjna to ślepy zaułek – dobry artykuł o tym, że prawne zakazywanie aborcji jest po prostu nielogiczne i nieskuteczne.


„Syndromy” doprowadzają programistów do szaleństwa (ang) – pisałem już kiedyś o syndromie oszusta (może warto o kolejny art w temacie?), tu więcej takich zjawisk, dotykających głównie (choć nie tylko) programistów.


Dlaczego sieć tras rowerowych należy budować szybko? – dobra analiza z zakresu aranżacji miast


„Gwiezdne wojny” w jednym obrazku (ang) – czyli dzieło prawdziwego fana


Ekonomia porażki – fajny felieton o tzw. śmieciówkach i pokrewnych tematach


Pasywno-agresywne notki biurowe (ang) – bo dla mnie są śmieszne :DZostań Patronem/Patronką tego bloga!

Jeśli materiały na tym blogu są dla Ciebie wartościowe, rozważ wsparcie go w ramach Patronite. 

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis