Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

internet

Zadufany styl amerykańskiego liberalizmu (ang) – ciekawy artykuł n.t. tego, jak liberałowie w Ameryce (ale w sumie również i w Europie) przez swoje podejście alienują dużą cześć swojej bazy wyborców.


Imperium Lechitów- pseudohistoryczny mit – pamiętam ile śmiechu miała moja grupa planszówkowa z fantazji n.t. wielkiej Prapolski/Lechii. Miłej zabawy :)


Muzułmanki jako pierwsze ponoszą cenę islamofobii w Europie (ang) –  smutny artykuł o tym, do czego prowadzi kumulowanie uprzedzeń…


Polska w negocjacjach z Chinami – ciekawy wywiad n.t. gospodarczych relacji Polski i Chin.


Kapitan Ameryka bez grafiki komputerowej (ang, film) – fragmenty nagrań z nowego Kapitana Ameryki (fajny film, warto obejrzeć) przed obróbką z efektami specjalnymi. Widać jaka jest różnica między tym co robią aktorzy, a co widać potem w kinie :)


„Najlepsze lata ich pracy to czas, zanim zaczęli wciągać kokainę” – czyli o nadużywaniu narkotyków przez menadżerów korpo.


Jesteś świadkiem zgonu neoliberalizmu… od wewnątrz (ang) – czy neoliberalizm ma się dobrze, czy dogorywa – i dlaczego?


„Nie znasz mnie, ale byłeś we mnie” – poruszający i bardzo bezpośredni tekst n.t. współczesnej kultury gwałtu i jej konsekwencji.


Poznaj Robin Hood nauki (ang) – o tym jak niektórzy (słusznie!) wkurzyli się na ograniczony dla obywateli dostęp do badań, które współfinansowali swoimi podatkami… I co z tym zrobili. Na krawędzi legalności, ale zdecydowanie po dobrej stronie etyczności.


Zmądrzej człowieku – fajny wywiad nasycony współczesną psychologią w praktyce


Francuska wiosna? (ang) – od jakiegoś czasu w internecie pojawiają się zdjęcia z zamieszek we Francji. Zwykle – fałszywie – przypisuje się je zamieszkom muzułmańskim. Takich zamieszek nie ma. Są natomiast faktycznie masowe, ogólnospołeczne protesty przeciw korpo i korpokracji. Warto poznać temat, zwłaszcza, że u nas rzadko się o nim wspomina.


Królowa bandytów – niezwykła (i trudna do etycznej oceny) postać z IndiiZostań Patronem/Patronką tego bloga!

Jeśli materiały na tym blogu są dla Ciebie wartościowe, rozważ wsparcie go w ramach Patronite. 

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis