Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

Ulice strachu – mocny artykuł o molestowaniu seksualnym w codziennym życiu


Na rozmowy o handlu w Afryce nie wpuszczono przedstawicieli państw Afryki (ang) – przykład absurdów współczesnego świata.


Przebić balon złudnych nadziei – dobry wywiad z założycielem Magazynu Porażka


CIA szkoli agentów planszówkami (ang) – bo planszówki rządzą :)


Kim są polscy ghostwriterzy – interesujący wgląd w światek ghostwritingu


Każda próba naprawy środowiska naukowego tylko pogarsza sprawę (ang) – niepokojący artykuł n.t. problemów ze środowiskiem naukowym oraz tym, jak systemowe próby interwencji niestety się nei sprawdzają.


Rosja, której nigdy nie zobaczysz na pocztówkach (foto) – zbiór wielu ciekawych fotek z Rosji. Niektóre nieco w złym guście imo, ale ogólnie zestaw warty obejrzenia.


Jak rozmawiać z osobami, które wierzą w teorie spiskowe – przegląd dwóch strategii, które dają dobre efekty w rozmowie z osobami wierzącymi w różne odloty


Internetowa pornografia odpowiada za powstanie Donalda Trumpa (ang) – jak współczesny internet kształtuje nasze myślenie. uwaga! przeczytaj do końca!


Fikcyjna dr O.Szust demaskuje oszukańcze pisma naukowe – pisma naukową wydawane w formacie tzw. “otwartego dostępu” mają dużą wartość dla społeczeństwa… ale dają też okazje do zarobku tym, którzy są dostatecznie wyrachowani.


Tak ubóstwo działa na Twój mózg (ang) – konsekwencje poznawcze niedostatku


Pomocy! Po zamachu w Londynie zaginął nasz syn – kolejny dobry materiał o postprawdzie


Tyrania pozytywności (ang) – bardzo dobry artykuł o tym, że często warto po prostu nauczyć się słuchać, jakkolwiek może być to nieprzyjemneKsiążka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis