W świecie rozwoju i zmiany osobistej jest wiele rzeczy, które zasługują na polecenie i docenienie. W tym cyklu chciałem pisać właśnie o nich. Niektóre z nich będą rozwojowe, niektóre inspirujące, a niektóre po prostu, moim zdaniem, fajne. Jeśli któreś z nich wzbogacą jakoś Twoje życie (albo już wzbogacają), napisz o tym i daj znać :)

1. Blog http://www.thesimpledollar.com/ – inspiracja dla tego cyklu, a jednocześnie jeden z najwartosciowszych, być może wręcz po prostu najbardziej wartościowy blog, jaki dotychczas spotkałem. Dużo konkretów, masa wiedzy, regularne jak w zegarku, codzienne uaktualnienia, po prostu coś, co gorąco chciałbym polecić każdemu, bo zdecydowanie warto :)

2. Penn & Teller Bullshit! – serial dokumentalny, który jest pełny przekleństw dla uniknięcia potencjalnych pozwów sądowych, ponieważ w USA można kogoś legalnie nazwać „*****synem”, ale oszustem już nie, nawet gdy ma się na to dowody :) Magicy oraz sceptycy Penn i Teller w niezwykle celny sposób obnażają kolejne wymysły i popularne mity współczesnego społeczeństwa, od rozmów z duchami aż po recycling. Nie musisz się z nimi zgadzać, ale obejrzyj by rozszerzyć swoje spojrzenie na różne sprawy :) Większość epizodów dostępna jest na youtube albo darmowych portalach VOD.

3. Atlas Zbuntowany (Atlas Shrugged), Ayn Rand. To nie jest łatwa książka. To ogromna, ponad tysiącstronna cegła (dostępna przy tym, trzeba powiedzieć, w całkiem znośnej cenie), napisana dość przecietnie. Są fragmenty, które czyta się jak dobry kryminał, a są takie, które z trudem się przerabia. Tylko wszystko to nie ma większego znaczenia w obliczu tego, że ta książka naprawdę składnia do myślenia i postawienia sobie paru bardzo ważnych pytań. Książkę zaczęto obecnie ekranizować, pierwsza część weszła niedawno do kin, natomiast jeszcze jej nie oglądałem, trudno mi więc ją porównać z oryginałem.

4. Obcy w obcym kraju (Stranger in a strange land), Robert Heinlein. Kolejna cegła, choć dużo, dużo lepiej napisana. Fascynująca, niezwykła, skłaniajaca do myślenia, jedna z tych książek, do których wiem, że będę wracał przez całe swoje życie, by wydobyć z nich coś nowego. Zachecam do nabycia wydania angielskiego rozszerzonego dla pełnego skorzystania z tego tomiku. Perspektywy Heinleina były w mojej zawodowej karierze jedną z istotniejszych inspiracji i źródłem m.in. metody Dynamic Connection, z którą obecnie eksperymentuje.

5. Mitchell & Webb – para błyskotliwych brytyjskich komików, którzy jednocześnie potrafią wyjść poza komiczny stereotyp i zrobić czasem coś niesamowicie celnego i głębokiego. Tutaj znajdziesz przykład zarówno ich śmiesznego skeczu, jak i jednego z niesamowicie poruszających… Gdy oglądałem ten poruszający, na początku myślałem po prostu, że przesadzili, że zbijają się z ciężkiej choroby i jest to w złym guście. Ale gdy obejrzałem do końca… Mistrzostwo i bardzo silny przekaz, który, mam nadzieje, pomoże wielu osobom.


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis