Dziś czas na kolejną porcję rzeczy, które chciałbym Ci polecić jako wartościowe:

1. http://www.sciencebasedmedicine.org/ – blog pisany przez lekarzy i poświęcony medycynie opartej na nauce. Opartej na nauce, czyli na twardych wynikach badań, analizie literatury, oraz idei prior probability, czyli tego, na ile dane podejście ma szanse być skuteczne, w świetle tego co wiemy n.t. fizyki, biologii, chemii, anatomii, itp.

2. http://www.fourhourworkweek.com/blog/ – kolejny blog, tym razem Tima Ferrissa, jednego z moich wielkich autorytetów. Dużo naprawdę cennych materiałów, polecam.

3. Idries Shah. Książki tego człowieka były jednym z najsilniejszych wpływów na moje obecne poglądy. Podejście, które on oferuje jest dość surowe i może być trudne do przyjęcia, jednocześnie naprawdę gorąco je polecam.

4. „Dollhouse” Jossa Whedona – przyznaję, mogę być mocno nieobiektywny w ocenie, gdyż uwielbiam wszystko co stworzył Whedon. Jednocześnie Dollhouse, choć miał kilka gorszych epizodów, stawia masę naprawdę intrygujących pytań jeśli chodzi o kwestie tożsamości, osobowości, itp. Zdecydowanie warto obejrzeć i przemyśleć.

5. „Letters to his son” Earla Chesterfield. Choć dziś do wielu z tych treści podchodzę z większym dystansem, a samego Earla postrzegam jako nieco psychopatycznego ojca, niewątpliwie jest to książka, która mocno wpłynęła kiedyś na moje podejście do świata i gorąco zachęcam do zapoznania się z nią. Jest dostępna legalnie i za darmo na Project Gutenberg http://www.gutenberg.org/wiki/Main_Page


Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis