Lubię Gladwella – jego książki są świeże, intrygujące i skłaniające do myślenia. Niekoniecznie są to książki, jakie czyta się, by zgłębić dokładnie jakiś temat, ale są naprawdę inspirujące do poszukiwań w różnych tematach.

Tym bardziej spodobał mi się więc tomik „Co widział pies”, który – co wyjątkowe dla tego autora – nie skupia się na jednym temacie, a porusza kilkanaście oddzielnych. Od błyskotliwego tresera psów w tytułowym „Co widział pies”, po tajniki promocji farb do włosów w różnych epokach, Gladwell porusza bardzo wiele odmiennych tematów. Jednocześnie robi to w taki sposób, że z każdego z nich można wziąć wiele ciekawych rzeczy n.t. tego jak działają i funkcjonują ludzie.

Bo koniec końców, to o tym jest ta książka, podobnie jak wszystkie inne książki tego autora. Od początku widać u niego ogromną fascynację tym, co kieruje ludźmi i co na nich wpływa. Fascynacja ta wyróżnia każdą z jego książek i sprawia, że są one tak intrygujące i atrakcyjne. A przy tym jest to książka dojrzała, nie serwująca frazesów i hasełek, co również jest cenne na współczesnym rynku rozwojowym.

Podsumowując – 5/5 gorąco polecam. „Co widział pies” dało mi naprawdę dużo frajdy i ciekawych tematów do rozważań i zdecydowanie chciałbym polecić tą książkę. Warto.

Btw. Muszę tu zastrzec potencjalny konflikt interesów – książka którą recenzuję została mi przesłana za darmo z wydawnictwa „Znak”. W sumie nie wiem nawet czemu, po prostu kiedyś zadzwonili i zapytali czy chcę, jak podejrzewam, była to ich forma wyjścia do blogerów i spopularyzowania książki w ten sposób. To powiedziawszy, była to książka, którą i tak zamierzałem kupić, nawet o mały włos nie nabyłem jej w oryginale w 2009 w Leeds przy okazji odwiedzin u Nicka Kempa.

Także doceniam „Znak” za oszczędzenie mi kosztów, jednocześnie, patrząc z dysocjacji, nie sądzę, by wpłynęło to jakkolwiek na moją ocenę książki – to po prostu bardzo dobra i ciekawa publikacja.


Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis