Badania naukowe dla coachów i trenerów – darmowy kurs

Od dawna promuję korzystanie z badań naukowych i wiedzy naukowej w pracy coacha i trenera. Piszę o tym artykuły, zarówno tu na blogu, jak i w innych miejscach. Udzielam się w licznych dyskusjach, staram się edukować i promować taką postawę. Część moich książek mniej lub bardziej bezpośrednio odnosi się do tych kwestii. A jednocześnie cały czas myślę, co jeszcze dałoby się w tej dziedzinie zrobić?

Owocem takich rozmyślań był kurs „Jak skutecznie korzystać z badań naukowych w coachingu i szkoleniach”. Kurs dostępny jest już na MindStore, niedługo będzie dostępny też na Udemy, stopniowo będzie też umieszczany na Youtube. (Pierwszy materiał znajdziesz załączony poniżej.)

Program kursu:

1. Dlaczego warto korzystać z badań naukowych

2. Ciężar dowodu

3. Test fanatyka

4. Rodzaje dowodów i argumentów

5. Jak powstają badania

6. Jak czytać badania

7. Czy wynikami badań da się manipulować?

8. Testy psychologiczne

9. Podsumowanie


To ponad 90 minut materiału i 50 stron tekstu. Dużo pracy nad zaplanowaniem, nagraniem i obróbką materiału, ale mimo to chciałem, by ten kurs był darmowy. Uważam, że taka wiedza jest w naszej branży bardzo potrzebna i chciałbym przyczynić się do jej wypromowania.

Za jakiś czas będę chciał przygotować też wersję komercyjną, rozszerzoną o dodatkowe kwestie. Będę tam mówił np. o odpowiednim podawaniu danych naukowych na szkoleniu czy metodach na skuteczne szukanie badań z wybranych tematów. Marketingowo pewnie bardziej opłacałoby się poczekać i wypuścić obydwie wersje razem, ale na koniec dnia – jeśli coś na tym zarobię, to fajnie, ale nie o to tu chodzi. Skoro już mam ten materiał, to chcę go puścić w świat i dorzucić kolejny kamyczek do profesjonalizacji naszej branży. Bo nasi klienci zasługują na jakościowe szkolenia i coaching.

Mam nadzieję, że Ci się spodoba, miłego oglądania :)Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis