Argument: „Ze wszystkiego da się coś wyciągnąć, czasem na cały dzień szkolenia usłyszysz jedno zdanie, które zmieni wszystko.”


Fakt: Na pewnym poziomie to zdanie jest prawdziwe. Owszem, jeśli się człowiek uprze, to pewnie może ze wszystkiego coś wyciągnąć, choćby było to jedno zdanie z tygodniowego szkolenia.

Tyle tylko, że jest to po prostu wybitnie mało wydajny układ.

Masz ograniczony czas w swoim życiu. Jak dobrze pójdzie, jakieś 90 lat, z czego pewnie już kilka dyszek minęło. Niby dużo, ale jak weźmiesz pod uwagę czas spędzony śpiąc, jedząc, siedząc na toalecie, będąc w drodze i sporo innych niezbyt produktywnych chwil, to okazuje się, że każda chwila jest naprawdę cenna.

I z tej perspektywy „wydawanie” kilku godzin czy nawet dni dla jednego wartościowego zdania okazuje się po prostu potwornym marnotrawstwem. Czy to „jedno zdanie” naprawdę warte jest np. 1/10.000 Twojego życia? Albo 1/3.000? Czy gdybyś miał zapomnieć o tym zdaniu, ale pożyć dzień albo tydzień dłużej, poszedłbyś na taki układ? Jeśli tak, to coś z tą wymianą jest nie tak.

Więc owszem, ze wszystkiego można coś wyciągnąć. Ale to „coś” rzadko kiedy będzie na tyle wartościowe, żeby uzasadnić czas poświęcany na jego wyciągnięcie. Korzystaj z życia mądrze i decyduj wydajnie. Inaczej nie ma to większego sensu.

rece

Jak się naprawdę dobrze przyjrzysz, to zobaczysz tam „coś” wyciągnięte… Tylko deczko tego mało, nieprawdaż? ;)

Przejdź do listy argumentów

 


Zgodnie z zapowiedzią, rozpoczynamy Finalną Wyprzedaż ChangeMasters. Te produkty nie będą już do kupienia po Brexicie - chcę uniknąć zamieszania w rozliczeniach z właścicielami praw autorskich. Ponieważ potrzebuję dwóch tygodni na domknięcie kwestii z nimi, do 15 marca wszystkie produkty ChangeMasters (Andrew Austin, James Tripp, Michael Perez) są w promocji 50%, a po tym terminie TRWALE znikną ze sklepu. (Oczywiście wszyscy, którzy kupili, będą wciąż mieli dostęp.)
 
W ofercie materiały m.in. n.t. skutecznego coachingu, hipnozy, pracy z metaforami, utraty wagi czy rozwoju biznesu coachingowo-szkoleniowego.
 
(Sytuacja mogłaby się zmienić gdyby jakimś cudem Brexit jednak nie miał miejsca, ale jest to obecnie mocno wątpliwe.)
 
Pełna oferta dostępna jest TUTAJ

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis