Witaj,

Czas czytania: ok. 3 minuty.

Post ten został napisany przed moim wyjazdem na urlop i został umieszczony tutaj przez moją asystentkę, Magdę. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania dotyczące jego treści, napisz na artur@krolartur.com, chętnie odpowiem po powrocie.

Witaj w pierwszym z moich „urlopowych” blogów. Jako że urlop kojarzy się zwykle z luźnymi doświadczeniami, pobawimy się dzisiaj z luzowaniem, a dokładniej – z luzowaniem poprzez oddech i różne techniki korzystania z oddechu.

1. Metoda, której nauczyłem się od Michaela Pereza, a która w oryginale wywodzi się z tradycji buddyjskich mnichów. Żeby zmienić stan emocjonalny w którym jesteś, zacznij oddychać w rytmie 2 momenty wdechu, 1 moment zatrzymania powietrza, 4 momenty wydechu i tak w kółko. Ważniejszy jest tutaj rytm niż czas trwania cyklu oddechowego, dlatego nie podaję wartości dla „momentu”. Generalnie im dłużej (byle w granicach komfortu) tym lepiej, ale jeśli masz do wyboru między rytmem a długością – wybierz rytm.

Poćwicz przez kilka minut takie oddychanie i zobacz jaki efekt uzyskasz.

2. Ta metoda pochodzi od Wina Wengera – jednego z najciekawszych ludzi w świecie rozwoju osobistego, a przy tym dającego swoje materiały całkowicie za darmo! Zapolujcie na niego – warto.

Wyobraź sobie, że nosisz na sobie ciężką, metalową zbroję w upalny dzień. W zbroi jest parno, duszno, niewyobrażalnie gorąco, a całość waży chyba z tonę. Naprawdę wyobraź sobie jak to jest kiedy masz ją na sobie.

A teraz wyobraź sobie, że wchodzisz do przyjemnie chłodnego pomieszczenia i zdejmujesz tą zbroję. Niech Twój kolejny oddech będzie pierwszym oddechem który bierzesz, gdy pozbyłeś się tego żelastwa.

Przez około minutę oddychaj tak, żeby każdy Twój oddech był tym pierwszym oddechem po zdjęciu zbroi.

Teraz przyjrzyj się różnicom, jakie uzyskałeś.


Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis