Kanały, które oglądam na youtube

Pisałem kiedyś, że strasznie nie lubię filmików na youtube w dyskusji. Bardzo trudno jest je efektywnie zweryfikować, treści, które normalnie zajmują kilka minut, w filmie rozwlekają się do kilkunastu-kilkudziesięciu. To po prostu niewydajne. Z tego też powodu nie jestem specjalnym fanem materiałów rozwojowych wideo. (Choć dostrzegam ich znaczenie i sam też takie produkuje – nasz rynek, nasz pan.)

Nie znaczy to jednak, że Youtube jest dla mnie terenem zakazanym. Przeciwnie, całkiem lubię oglądać różne rzeczy przy gotowaniu (marchewki się trochę obiera!), albo puszczać sobie coś na telefonie do spaceru. Pomyślałem więc, że podzielę się we wpisie kanałami, które najczęściej oglądam. Najczęściej = „staram się być w miarę aktualny z ich materiałami i/lub przeglądam archiwa w miarę regularnie.”

TierZoo – jedno z moich najnowszych odkryć, kanał, który uczy biologii, używając terminologii gier MMO. Mamy więc filmy o tym, czy ludzie są przepakowaną klasą postaci, o błędach w wydawaniu punktów ewolucji przez kraby czy o tym kto jest najlepszą klasą wspomagającą – psy czy koty. Błyskotliwy pomysł i fajne wykonanie.


How to drink – bardzo fajny kanał n.t. tworzenia drinków (i ich spożywania)


Terrible writing advice – sarkastyczny poradnik jak (nie) pisać książek, filmów i gier


Valuetainment, a konkretniej ich Studia Przypadku – ciekawe analizy różnych historii biznesowych, idealne na kilkunastominutowy spacer.


Sortedfood – mój ukochany kanał z gotowaniem


Collage Humor – klasyczny kanał humorystyczny, niektóre mają słabe, niektóre cudowne. Mój prywatny hit to „Faces of the NRA


Skallgrim – gość mówi o mieczach, czy muszę coś dodawać?


Lindybeige – gość mówi o mieczach i o włóczniach i o tarczach. Czy muszę coś dodawać?


Capitain Disillusion – kanał specjalizujący się w obnażaniu wizualnych manipulacji w internecie, ogrom świetnej roboty


Gavin Webber – kanał o domowym robieniu sera. Nigdy jeszcze nie robiłem sera w domu, ale i tak lubię oglądać.


Towndsendowie – kanał n.t. XVIII-wiecznej kuchni, z wykorzystaniem akcesoriów z epoki


Feminist Frequency – dobry kanał z materiałami feministycznymi w kontekście popkultury


Pop culture detective – j.w.


Dr. Nerdlove – jakiś czas temu pisałem o tym, że brakuje mi odpowiedzialnych nauczycieli uwodzenia na rynku. Dr. Nerdlove jest jednym z nielicznych, których znalazłem i naprawdę szkoda, że nie ma większego zasięgu


Kurzgesagt – bardzo wszechstronny kanał edukacyjny


Peter Hollens – jeden z moich ulubionych internetowych muzyków, jedyny regularnie wrzucający materiały


Miniwargaming – bardzo dobry kanał n.t. miniaturkowych gier bitewnych


Late show with Stephen Colbert – jeden talkshow, który regularnie oglądam w internecie (przynajmniej w częściach humorystycznych)


Shut up and Sit Down – jedyny kanał n.t. planszówek, do którego regularnie wracam. Ich gusta czasem zgadzają się z moim, czasem zupełnie nie, ale lubię ich oglądać.


I to tyle z moich typowych kanałów. Akurat na kilka godzin gotowania, jakie robię w danym tygodniu ;) A co Wy polecacie? :)Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis