Ósma część cyklu z poleceniami ciekawych materiałów do przeczytania online. Przed Wami mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

net

Insignis wydało zbiór opowiadań… z trollem! – smutny przypadek z rodzimego rynku wydawniczego


Widzę kolory, których nie potraficie dostrzec ani nawet sobie wyobrazić (ang) – artykuł n.t. osób urodzonych z oczami zdolnymi dostrzegać więcej kolorów niż typowi ludzie.

Licheń, czyli ja – bardzo ciekawa analiza sytuacji w Polsce. Nie wiem czy się zgadzam, uważam tak czy tak, że warto przeczytać.


Artyści odtworzyli pokój namalowany przez Van Gogha i wystawili go na AirBnB (ang) – czyli o tym, jak możesz spać w dziele sztuki…


Świat widziany oczami ptaków – bardzo fajne fotki.


Eksperymentalna terapia autyzmu kosztowała mnie moje małżeństwo (ang) – eksperymentalna technika magnetycznej stymulacji przezczaszkowej pomogła uruchomić doznania, których pacjent z autyzmem nigdy nie miał… ale miało to swój koszt.


Własny blog sposobem na niższy podatek dochodowy – trik podatkowy który warto znać


Twórcy zabawek z Gwiezdnych Wojen dostali nakaz ignorowania Ray (ang) – fascynująco-przerażająco-komiczna demonstracja tego, jak seksizm w korporacyjnym zarządzie prowadzi do skrajnie idiotycznych decyzji typu „nie róbmy zabawki głównej bohaterki, która jest wprawdzie zajebista, ale jest też kobietą, widzowie na pewno zamiast tego będą się identyfikowali z głównym złym. Jest wprawdzie emo-wymoczkiem, który zabija własnego ojca, ale jest białym facetem, wiec to on będzie dla widzów atrakcyjny.”


Kiedy lekarz „z sumieniem” będzie czekał aż kobieta zacznie krwawić – ciekawy, ale też bardzo niepokojący wywiad


Czemu krionika ma sens? (ang) – dłuuugi artykuł, który przekonał mnie, że krionika – zamrażanie ciała po śmierci z zamiarem jego ożywienia gdy pozwoli na to technologia – nie jest takim złym pomysłem.


Jesteśmy za słabi… – artykuł nt. problemów z terroryzmem, całkiem wyważony, o tyle ciekawy, że czysto lewicowe wnioski podaje czysto prawicowym językiem.


Przestańcie kojarzyć Adama Smitha z leseferyzmem (ang) – czemu nasz swojski Instytut Imienia Adama Smitha wykląłby Smitha, gdyby spotkali go w debacie. Obowiązkowa lektura dla maniakalnych libertarian.Zostań Patronem/Patronką tego bloga!

Jeśli materiały na tym blogu są dla Ciebie wartościowe, rozważ wsparcie go w ramach Patronite. 

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis