Kolejna część cyklu z poleceniami ciekawych materiałów do przeczytania online. Przed Wami mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

shutterstock_110537090

Tajemnicze blokowiska Paryża –  niesamowity fotoreportaż po niezwykle zaprojektowanych osiedlach robotniczych w stolicy Francji. Zdecydowanie mam ochotę tam wrócić tylko po to, by je obejrzeć :)


Uczciwa dyskusja polityczna na Facebooku (ang) –  świetne i bardzo śmieszne obnażenie typowej struktury politycznych debat w mediach społecznościowych :) Znajdziesz się w którejś/którychś z ról?


„Jedna książka rano, druga wieczorem, żeby się nie myliły” – bardzo ciekawy wywiad z tłumaczem, mówiący dużo o polskim rynku wydawniczym.


Prawdziwa cena jazdy samochodem (ang) – coraz bardziej lubię The Atlantic, ma wiele naprawdę dobrych artykułów. Ten analizuje to ile faktycznie kosztują drogi i czemu podatki w benzynie tak naprawdę ich nie pokrywają, a wszyscy podatnicy dokładają się do tych z samochodami. Case Amerykański, ale ciekawa byłaby taka analiza u nas.


Jedna rzecz, która czyni Supergirl lepszą niż Man of Steel (ang) – nie lubię Supermana jako postaci. Nie czuję jej. Ale rozumiem CZEMU ludzie go czują i lubią. I rozumiem, że w Man of Steel został po prostu zamordowany. Dlaczego i co ma symbolizować ta postać – to podstawy całkiem ciekawych rozważań.


Parkour sercem – lubię parkour. Strasznie mi się podoba. Realistycznie nie widzę szans, żebym zaangażował się w trening niezbędny by móc się tym bawić bez ryzyka połamania – ale i tak po prostu lubię parkour, a ten blog w temacie jest całkiem miły :)


Biały mężczyzna na tym zdjęciu (ang) – poruszająca historia poświęcenia dla idei i bohaterstwa. Bez happy endu, bo w życiu rzadko kiedy są takie happy endy. Tym bardziej warta poznania.


Protezy Disneya i czemu to takie cudowne (ang) – brak kończyny to nie tylko problem praktyczny i emocjonalny. To również problem społeczny. Jesteś po prostu inny, a to w pewnym wieku jest bardzo kiepską rzeczą. Dlatego niesamowite jest dla mnie to, że jedna amerykańska firma dogadała się z Disneyem i produkuje protezy rąk dla dzieci stylizowane na Iron Mana, Krainę Lodu albo Gwiezdne Wojny. To, co taka rzecz zrobi dla samoakceptacji takiego dzieciaka i jego pozycji w grupie, jest naprawdę nie do przecenienia.


Tyle na dziś :) Do przeczytania :)Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis