Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Dwa i pół razy większe ryzyko śmierci wśród osób leczonych medycyną alternatywna – ale hej, “co to szkodzi”, prawda? ;)


Niezwykły przypadek Guevedoces (ang) – w niewielkiej społeczności na Dominikanie występuje mutacja genetyczna, która sprawia, że chłopcy do 12 roku życia mają organy płciowe schowane w ciele – innymi słowy, chłopcy i dziewczynki z zewnątrz niczym się nie różnią. Fascynujące, jak taka powszechna mutacja mogłaby wpłynąć na naszą kulturę…

Proces dojrzewania whisky można skrócić do zaledwie kilku tygodni – 30 letnia whisky w 2 miesiące? Dla niektórych to herezja, dla innych okazja do udostępnienia dla mas czegoś, na co normalnie stać niewielką garstkę koneserów. Tak czy tak, testy nowej technologii wskazują, że proces działa.


Twórcy gier komputerowych zdradzają swoje sztuczki (ang) – bardzo ciekawy przegląd mechanik stosowanych potajemnie w grach. Np. ostatnia cząstka życia jest w rzeczywistości nieco większa, tak by gracz częściej miał poczucie, że “ledwo uszedł z życiem”.


O dwóch kumplach co poszli na piwo – fajny artykuł o storytellingu


Najnowszy trend millenialsów – praca bez końca w dystopijnych magazynach (ang) – wywiad n.t. patologii rynku pracy i jego nieprzyjemnej przyszłości.


Rezygnowanie przez Polskę z energii atomowej to głupota – krótki tekst o tym, czemu potrzebujemy atomu – jako Polska, jako Europa, jako świat.


100 popularnych mitów (ang) – sto obaleń w jednej infografice ;)


Głupota na niedziele: milion argumentów za młodą ziemią– cóż, są ludzie, którzy wierzą w koncepcję młodej ziemi. Tu niektóre argumenty do rozmowy z nimi.


Trzypiętrowy dom mieszczący się na jednym miejscu parkingowym (ang) – przykład jednego z ciekawych architektonicznych rozwiązań na mikrodomki.


Czy terapia kontrolowanego picia ma prawo zadziałać na osobę uzależnioną – dobry artykuł Tomka Kwiecińskiego n.t. problemów w dyskusji o terapii kontrolowanego picia/programach redukcji picia


Lokalny sad wiśniowy zatrudnia tylko antyszczepionkowców, produkcja wzrasta o 340% (ang) – z kategorii humoru bardzo niszowego, ale bardzo śmiesznego dla niszy…


Jednak musimy porozmawiać o Kevinie – czyli jak #metoo przekłada się na ujawnienie drapieżników seksualnych wobec obydwu płci…


Grzyb, który zmienia mrówki w zombie jest bardziej diaboliczny, niż nam się wydawało (ang) – wcześniej zakładano, że przejmuje kontrole nad mózgiem mrówki. Prawda jest gorsza… (No byłaby, dla ludzi. To mrówki, im raczej wszystko jedno.)Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis