Co tam w sieci piszczy #34

Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Przeciw pedagogice klimatycznego wstydu – bardzo fajny wywiad n.t. ekologii i energii atomowej


Tylko dekolt i niezdarność (ang) – coraz częściej porusza się ostatnio temat tego, że mężczyźni mają ogromny problem z pisaniem o kobietach i realistycznymi postaciami kobiecymi. Dobry artykuł w temacie. Inny pokrewny to „Opisz się tak, jak opisałby Cię autor mężczyzna (ang)

Nie róbmy z dziewczynek małych kobietek, czyli o seksualizacji dzieci – bo jest niestety taki niefajny trend…


Historie o superbohaterach nie są mitami. Są anty-mitami (ang) – interesujące rozważanie n.t. kulturowej roli historii o superbohaterach.


Przypadek, nie chęć szczera – o ogromnej roli przypadku w naszym sukcesie


Bycie NPC w Symulatorze Randkowicza innego gracza (ang) – gry budują pewne postawy i oczekiwania, także oczekiwania przenoszone na prawdziwy świat. Fajnie, gdy czasem są one podważane.


Parentyfikacja – o dramacie dzielnych dzieci – czyli czemu systemy stawiające dzieci w roli rodzica nie są dla nikogo zdrowe…


Blockchain nie tylko nie jest dobrą technologią, ale też jest kiepską wizją przyszłości (ang) – w świetle dyskusji o Bitcoinach i innych kryptowalutach, ciekawa argumentacja n.t. ograniczeń technologii blockchainowych i tego, że tak naprawdę nie mogą zastąpić zaufania.


Dzień z życia przedwojennego warszawiaka – czyli o tym jak to kiedyś było


Ona nic Ci nie jest winna (ang) – u pewnej grupy mężczyzn wykształciło się poczucie, że kobiety są im coś winne. Warto ten artykuł przeczytać, by przekonać się do czego takie przeświadczenie może prowadzić. Uwaga, treści mogą być dość nieprzyjemne.


Prawiersze (youtube) – znajomy mnie zaraził, są przezabawne :D


Badacze utrzymają świński mózg żywy poza ciałem (ang) – ogromny przełom technologiczny, który może oznaczać niezwykłe konsekwencje dla ludzi.


Hipnoza w TVN – sam nie oglądałem, ale byłem pytany o opinię, więc tu opinia znajomego, który mocno siedzi w temacie :)


Pierwsze, Drugie i Trzecie Prawo Magii Briana Sandersona (ang) – autor Brian Sanderson opisał świetnie trzy prawa, których powinien przestrzegać autor, jeśli chce wprowadzić do swoich książek magię bez psucia narracji.


8 twardych prawd o świecie, które wzbogacą Twoje życie (ang) – krótkie, dosadne, trafne


Mityczne zwierzęta (photo) – niesamowite wykorzystanie photoshopaMasz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis