Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

net3

Twórca „Magazynu Porażka”: Polacy są biedni i wkurzeni. Nie taki świat nam obiecano – ciekawy wywiad z autorem fajnego projektu.


Jak połowie Ameryki odpie***lio (ang) – ciekawa analiza Cracked, próbująca pomóc w zrozumieniu fenomenu Trumpa.


Kres narodów: Czy jest alternatywa dla krajów (ang) – ciekawe rozważania n.t. tego, czy państwa narodowe to faktycznie taki dobry pomysł.


The Dust Bowl (wbrew tytułowi, PL) – opis jednego z ciekawszych (i bardziej destrukcyjnych) zjawisk w historii Ameryki, czyli „jak zniszczyliśmy swoje rolnictwo w absurdalnej skali”.


Wielka Rafa Koralowa: Spojrzenie na katastrofę (ang) – artykuł o tym, jak niewielkie zmiany w temperaturze wody już teraz zabijają jeden z największych cudów przyrody.


Niezdrowa moda na wellness – ciekawy wywiad o tym, czy Wellness to faktycznie taka dobra rzecz.


Skrajna prawica używa tych słów do ukrywania wyzwisk rasowych online (ang) – media społecznościowe zaczęły ostatnio aktywną kampanię przeciwko rasizmowi. Rasiści nie pozostają jednak bierni – zaczynają „kodować” swoje wyzwiska rasowe. Np. zamiast mówić „Żydzi”, mówią „Skypes”. Ciekawa strategia (w chorej sprawie) i zastanawiam się jaka będzie jej skuteczność przeciwko algorytmom wielkich korpo.


Czemu pomysły Malcolma Gladwella są takie ciekawe, niezależnie od tego, czy są prawdziwe (ang) – mam mieszane uczucia odnośnie Gladwella. Jest niewątpliwie pisarzem o świetnym warsztacie, ale też o skłonności do wypaczania i nadmiernego upraszczania wielu koncepcji. Ten artykuł stanowi jego ciekawą obronę.


Czy demokracji trzeba bronić? 8 argumentów – kwestia protestów wokół trybunału konstytucyjnego nieco ostatnio ucichła, jest więc dobra okazja by na spokojnie przyjrzeć się całej sytuacji.


Człowiek, który zgromadził ponad 145 tysięcy funtów by pozwać polityków, którzy kłamali o Brexicie (ang) – kampania n.t. Brexitu obfitowała w kłamstwa. Pewien obywatel się wkurzył. Inni go poparli. I będą się sądzić z kłamiącymi politykami. W brytyjskim systemie prawnym mają nawet niezłe szanse – choć koszta będą duże.


Czy będę szczepić swoje dziecko – dobry tekst odnośnie szczepień.


Mechanicy samochodowi oddają hołd klasycznym dziełom sztuki (w teorii ang, w praktyce chodzi o zdjęcia) – z jajem, ale i gustem.


10 okropnych prawd o publikowaniu książek (ang) – kilka ciężkich prawd o zachodnim rynku wydawniczym… który i tak jest w nieporównywalnie lepszej sytuacji niż nasz krajowy


15 zdjęć tego, co aktorzy widzą wchodząc na scenę (w teorii ang, w praktyce chodzi o zdjęcia) – jak wygląda teatr od drugiej strony…Zostań Patronem/Patronką tego bloga!

Jeśli materiały na tym blogu są dla Ciebie wartościowe, rozważ wsparcie go w ramach Patronite. 

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis