Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Rzecznik Praw Dziecka: „Jestem ojcem, nigdy nie dałem 'klapsa’. Bicie zawsze uczy złych rzeczy
– wywiad n.t. przemocy wobec dzieci (artykuł na bloga w temacie już wkrótce!)


Świat nauki oszalał na punkcie pomysłu tej 25-latki na odporność antybiotykową (ang) – tytuł to czysty clickbait, ale artykuł warty przeczytania. Nowa, potencjalnie przełomowa technologia, którą wymyśliła pewna Koreanka i która ma duże szanse zrewolucjonizować nasze podejście do leczenia chorób bakteryjnych. Duże WOW!


Zaostrzenie kar doprowadziło do absurdalnej sytuacji. USA uwięziły 2,3 miliony ludzi – bardzo fajny tekst o absurdach amerykańskiego systemu ustawodawstwa.


100 klasycznych life-hacków sprzed 100 lat (ang) – myślicie, że life-hacki to nowy pomysł? A gdzie tam! :)


Reżyser, który dostał 100 tys. na realizację copypasty o ojcu-wędkarzu – kojarzycie tekst o ojcu-wędkarzu (modyfikowany na milion sposobów, łącznie z cudownym ojcem-rozwojowcem)? Będzie film!


Jak anty-intelektualizm zabija Amerykę (ang) – rezygnacja z racjonalizmu ma swoją cenę…


Czy naprawdę wyrośliśmy na dobrych ludzi? – kontynuując temat bicia dzieci, polemika z tezą „mnie bito, a wyrosłem na dobrego człowieka”


Największy strajk więzienny w USA trwa już drugi tydzień (ang) – ludzie często narzekają w internecie jak to media nie donoszą o ważnych rzeczach. No cóż, o tej kwestii – bardzo ważnej – nie donosi za bardzo nawet internet. A powinien, bo to strajk m.in. przeciw de-facto niewolniczej pracy więźniów (którzy w USA potrafią być skazani na wiele lat za takie absurdalne sprawy, jak wzięcie autostopowicza, który okazał się dilerem narkotyków).


Papercraft – zrób sobie figurki za darmo – zupełnie z innej beczki 33 szablony popkulturowe do własnego wykonania, w ramach relaksu i robótek ręcznych :)


Czy naukowcy przypadkiem odkryli wieczną baterię (ang) – ogromnym problemem współczesnych baterii jest ograniczona ilość ładowań, które mogą zrealizować. No cóż, właśnie odkryto przypadkiem baterię, która jest w stanie bezboleśnie przetrwać ponad 100 TYSIĘCY cyklów ładowania… Jeśli to wejdzie, będzie to naprawdę COŚ.


Jak naprawdę myślą bogaci? – fajny art Magazynu Porażka


Apple musi zwrócić 15 miliardów zaległych podatków (ang) – wygląda na to, że komisja europejska bierze się w końcu za unikające podatków korporacje. Jestem bardzo za :)


Gra narobiła mi mnóstwo smrodu i gówna – o tym jak niektórzy polscy autorzy nie wiedzą, kiedy się zamknąć…


Naukowcy odkryli szósty smak (ang) – kolejne ciekawe odkrycie, wspominające nie tylko o szóstym (po słodkim, słonym, gorzkim, kwaśnym i umami), ale i potencjalnie siódmym smaku (odpowiednio węglowodanowy i tłuszczowy).


Płacą mi za pisanie fałszywych recenzji na Amazona (ang) – jakby przypadkiem jeszcze ktoś wierzył, że można ufać temu, co się przeczytało w internecie ;)Jeśli planujesz nabyć coaching lub materiały z MindStore, a ma dla Ciebie znaczenie VAT, to prawdopodobnie tylko przez najbliższych kilka tygodni będzie jeszcze możliwość nabycia czegokolwiek bezvatowo. Gdzieś między końcem czerwca i końcem lipca przekroczę kwotę uprawniającą do podmiotowego zwolnienia z VAT, co będzie wiązało się ze stosowną podwyżką cen tak pracy indywidualnej, jak i e-kursów. 
Jeśli potrzebujesz omówić kwestię indywidualnie, napisz do mnie na artur@changemakers.pl 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis