Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

wybor

Klęska Multi-Kulti? Czym jest ten cały multikulutralizm? – obalenie popularnych mitów w temacie.


To, kogo nienawidzisz zależy od tego jak jesteś bystry (ang) – jak się okazuje, jest duża różnica w obiektach niechęci, w zależności od osoby, która tą niechęć wykazuje.


Traffic Monsoon – upada kolejna piramida finansowa – powiedzmy sobie szczerze, jeśli coś wygląda za dobrze, to raczej takie jest. Pada kolejna piramidka, a prawdziwe pozostaje stare prawo – jeśli chcesz zarabiać na piramidzie, wejdź wcześnie i wcześnie z niej wyjdź. Cokolwiek innego jest finansowym seppuku.


Czego się nauczyłam jako konsultantka dla samowykształconych fizyków (ang) – bardzo ciekawy artykuł  na temat trudności z przekazaniem wiedzy naukowej laikom, problemach z metaforami, itp.


A-leją zasłużonych – fajna, choć fikcyjna, copypasta.


Jak Ayn Rand pomogła uczynić Amerykanów chciwym i samolubnym narodem (ang) – książki Ayn Rand bardzo wpłynęły na kulturę popularną. Pytanie, czy w korzystny sposób?


Herbata i zgoda (ang, film) – świetna demonstracja kwestii zgody na seks na przykładzie częstowania kogoś herbatą


Postacie pracują dla nie (ang) – wywiad z J.Michaelem Starczynskim, scenarzystą klasyki SF czyli Babylon 5


Jak maleńka byłaby oryginalna Godzilla w porównaniu z dzisiejszym Tokyo? (ang) – krótkie porównanie tego, jak bardzo świat się zmienił przez ostatnie pół wieku…


Rynek ceni grafomanów –  ciekawy wywiad z tłumaczem książek.


Inwigilacja wywołuje potulność, lęk i autocenzurę (ang) – podsumowanie badania pokazującego, że sama obecność inwigilacji (podsłuchów, itp.) prowadzi do autocenzury i zmiany zachowania, nie można więc twierdzić, że “uczciwi nie mają czego się bać”.


Klaps dany dziecku działa odwrotnie, niż oczekuje rodzic – czemu kary fizyczne dla dzieci to nie jest dobry pomysł.Moja nowa książka, "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań" jest już dostępna w formie e-booka! Tylko na Mindstore.pl 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis