Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

Czemu izolatki to najgorszy rodzaj tortur psychologicznych (ang) – dobry artykuł o tej wciąż powszechnie stosowanej na zachodzie metodzie.


Ukraina – bursztynowa republika ludowa– powiedzmy sobie szczerze, bursztyn na Ukrainie to nie jest specjalnie porywający temat… Chyba, że jak w tym artykule stanowi jedynie tło na który można ukazać korupcję i patologię tego kraju. Warto przeczytać, zatrzymać się i docenić, że niewiele brakło by u nas też tak było.


Przypadek bandaża za 629 dolarów (ang) – artykuł który, ku przestrodze, powinni przeczytać wszyscy zwolennicy bezwarunkowego przejścia na prywatne ubezpieczenie zdrowotne…


Segregacja – artykuł, który zmienił moje zdanie na temat proponowanego oddzielenia domów dziecka od domów opieki. Musze przyznać, że w tym zakresie projekt rządowy wydaje się jednak mieć duży sens.


Czemu członek Świątyni Szatana mógł wygłosić inwokację przed radą miasta w tzw. pasie biblijnym (ang) – piękny – i wymagający dużej osobistej odwagi – przykład akcji na rzecz laicyzacji życia publicznego.


Agonia wiedzy. Koniec ekspertów. Śmierć elit. – smutny tekst, ale boję się, że prawdziwy…


17 map które zmienią to, jak patrzysz na świat (ang) – niektóre z tych motywów znałem, niektóre (np. nałożenie USA na Europę z zachowaniem szerokości geograficznej) naprawdę mnie zaskoczyły.


Ci protestanci Black Lives Matter zaplanowali marsz. Policja urządziła im zamiast tego grilla. (ang) – piękny przykład na to jak budować porozumienie nad podziałami i pozwalać ludziom po prostu się poznać.


“Na likwidację żydów pojechałem. Kowalski Jan.” – wywiad n.t. mrocznej strony naszej historii, strony z której też musimy się rozliczyć.


Toczenie poprzedniej wojny (ang) – bardzo ciekawy artykuł n.t. popularnego błędu w myśleniu dotyczącego wszystkiego, od wojen, przez biznes czy związki


Polskie mity uchodźcze – dobry artykuł nt. tego jak w Polsce wydaje się, że jest na zachodzie… a jak tam faktycznie się myśli.


Miliarderzy w Brazylii. Jak przenikają się ogromne pieniądze i władza. (ang) – wywiad z autorem książki, którą już wiem, że będę musiał przeczytać.


Wyzysk sprzątaczek. Pensja 1200 zł minus 200 zł za brak kamizelki – przykry art n.t. ciemnej strony naszego kapitalizmu…


Faceci, którzy prześladują kobiety w internecie dosłownie są przegrani (ang) – bo koniec końców tego typu zachowania zawsze służą podbudowaniu swojego statusu i bezpieczeństwa kosztem innych. Dlatego należy je piętnować i wskazywać lepsze sposoby spełniania takich potrzeb.Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis