Na wielu blogach jest fajny zwyczaj polecania ciekawych artykułów i innych materiałów, które autor znalazł w necie. Rozwiązanie to miłe, bo z jednej strony pozwala przekazać dalej ciekawe treści (często mnie pytacie skąd biorę różne informacje), a z drugiej strony nieco odciąża autora bloga i daje mu chwile wytchnienia przy pisaniu. Postanowiłem więc sam wprowadzić nieregularny cykl tego typu, mam nadzieję, że Wam się spodoba :)

Będzie to zwykle mieszanka materiałów polskich i angielskich – czytam dużo w obydwu językach i w obydwu trafiają się perełki.

net3

Kwiaty dla Algernona – mocno skrócona (30 min zamiast 120) ale oddająca sedno przekazu wersja monodramu Kwiaty dla Algernona, błyskotliwej opowieści o osobie upośledzonej poddanej terapii która dramatycznie zwiększa jej inteligencje, tylko po to, żeby… Reszty nie dopowiem, to pół godziny których warto doświadczyć. A najlepiej sięgnijcie po oryginalną książkę (opowiadanie z którego została rozbudowana jest za darmo w necie) i wybierzcie się na sztukę jeśli będą ją grali w Waszej okolicy.


Przyczyną co piątego odebrania dziecka jest bieda – tytuł prowokatywny, treść wartościowa i cenna, warto przeczytać.


Nielegalni – Slwstr bywa wkurzający i jest strasznie przewrażliwiony w pewnych obszarach, ale pisze też naprawdę dobre teksty i warto je poznać. Tu o imigracji.


Wolne Marihuanen – a tu o medycznej marihuanie


Bardzo dobre opracowanie nadużywanych  terminów i uproszczeń psychologicznych i pokrewnych (ANG).


Bomba (atomowa) nie pokonała Japoni, zrobił to Stalin – z kategorii „Artur zmienia zdanie gdy zostaną mu przedstawione stosowne dowody”, to opracowanie przekonało mnie do zmiany zdania odnośnie słuszności wykorzystania bomby atomowej w Japonii (jeśli śledzicie moje dyskusje online, jeszcze jakieś dwa miesiące temu argumentowałem za słusznością jej użycia jako metody pozwalającej uratować więcej żyć – uznaję teraz, że się myliłem :) ) (ANG).


Jak uczelnie przypominają gangi narkotykowe – bardzo ciekawe opracowanie n.t. zarobków i stabilności posad na poziomie doktoranckim i postdoktoranckim na świecie. (ANG)


Tinder i zmierzch apokalipsy randkowej – ciekawy artykuł n.t. usługi, która u nas jeszcze niezbyt się rozpanoszyła, czyli Tindera, aplikacji pozwalającej błyskawicznie znaleźć sobie kogoś z kim można nawet tej nocy pójść do łóżka – oraz tego jak wpływa on na kulturę randkową i relacje damsko-męskie na zachodzie. (ANG)


To tyle, mam nadzieję, że znajdziesz tam coś ciekawego dla siebie :)


Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis