Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)
Cała postprawda o imperium Lechitów – fantazje o wielkim antycznym imperium na terenach polski mogą się wydawać niegroźnymi i pociesznymi. To jednak przejaw jednego z wielu niepokojących trendów współczesnego świata.
Co mamy na myśli mówiąc o toksycznej męskości (ang) – krótki komiks ładnie demonstrujący tytułową problematykę
Medycyna alternatywna nie istnieje – i trzeba to regularnie powtarzać
Tak, to właśnie przepis na trailer blockbustera (ang) – film demonstrujący pięknie schematyczność współczesnych trailerów…
Ludzie nie są z kruchego szkła – o pożytkach ze szczerości w codziennym życiu
Islandia wie jak powstrzymać uzależnienia nastolatków, ale reszta świata nie chce słuchać (ang) – ciekawe studium przypadku tego, jak Islandczycy skutecznie zajęli się problematyką uzależnień.
Prawniczka wyjaśnia co zrobić, gdy lekarz odmawia wypisania leku na antykoncepcje – dla połowy czytelników temat zupełnie niepotrzebny. Dla drugiej połowy ta wiedza może kiedyś być kluczowa, warto więc przeczytać.
Blogerka wellnessowa przyznaje, że nigdy nie miała raka (ang) – jednym z dużych trików perswazyjnych altmedu są różne historie o cudownych uzdrowieniach. Cóż, oto historia pewnej ultrapopularnej blogerki wellness, która zdobyła sławę na twierdzeniu, że wyleczyła swojego raka dietą… I która nigdy raka nie miała…
Seks w bloku 24 – artykuł n.t. jednego z przemilczanych aspektów życia w obozach koncentracyjnych
Ucenie dzieci, że „ciężką pracą ludzie się bogacą” to ich oszukiwanie (ang) – nieco o tym, jak miejsce urodzenia ma jednak znaczący wpływ na sukces w życiu…
Wydawanie książek w Polsce to intelektualna prostytucja – ciekawy wywiad n.t. bolączek naszego rynku książki
5 sposobów na jakie racjonalizujemy przemoc w związku i czemu trzeba z nimi skończyć (ang) – bo na świecie jest zbyt wiele związków przemocowych…
Analfabetyzm matematyczny. Jak pseudonauka wykorzystuje to, że nie umiemy liczyć? – czyli nieco o tym skąd bierze się część współczesnej wiary w odloty…
Zaburzenia depersonalizacyjne (ang) – częsty, ale rzadko poruszany problem
Trudno ratować kogoś, kogo życie rozlało się na podłodze i kapie z 5 na 4 piętro – mocny wywiad z ratownikiem medycznym.
Historia Julie D’Aubigny (ang) – czemu ta kobieta nie jest jeszcze bohaterką serii filmów, tego nie wiem. (Tzn. domyślam się – bo była kobietą i właściciele studiów filmowych uznali, że nigdy nikt nie będzie chciał tego oglądać…) Ale być powinna
Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!
Przykładowe pytania: