Co tam w sieci piszczy #39

Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

Dlaczego Mary Shelley była największa gotką świata (ang) – kilka ciekawostek z biografii autorki Frankensteina


Badania nad historią kobiet – delikatnie mówiąc kobiety były z kart historii wymazywane. Wszyscy w miarę oczytani kojarzą Cricka i Watsona, niewiele osób słyszało o Rosalind Franklin, niestety. Przykładów jest wiele i fajnie, że są osoby starające się to zmienić.


Cukierkowe wydanie New York Timesa (ang) – nie mówcie, że Was nie rozpieszczam!


Drobne zmiany w wychowaniu, które mogą ochronić Twoje dziecko przed molestowaniem – czyli świadomość, że zgoda zaczyna się bardzo wcześnie


Czy Twoje zwierze zjadłoby Cię po Twojej śmierci? (ang) – moje koty oficjalnie zaklepały sobie moje oczy, to wiem.


Akcja przeciwko slut-shaming – jednym z regularnie stosowanych aktów przemocy społecznej wobec kobiet są akcje tzw. slut shaming, atakujace kobiety, które atakujacy uznają za “zbyt swobodne” ze swoją seksualnością. Dobrze, że taka przemoc zostaje nazwana i dobrze, że startują akcje przeciwko niej. Zwłaszcza w naszym kraju.


Wszczepianie sztucznych wspomnień (ang) – na razie u myszy, ale wszystko przed nami. Plus, to tylko jeden z kilku modeli równolegle rozwijanych technologii!


To mit, że założyciele startupów mają po 20-kilka lat – fakty i mity n.t. “młodych-gniewnych” startupowców


Szpitale psychiatryczne dla młodzieży – i tragiczna w nich sytuacja


Astronomowie odkrywają materiał orbitujący na krawędzi czarnej dziury (ang) – czyli niezwykła okazja do oglądania rzadkiego procesu w trakcie jego przebiegu


Matka natura nas nie kocha – o tym, czemu wiara w dobro natury to absurd


Komiczka dzieli się sytuacjami, w których nie została zgwałcona (ang) – czyli celne zagranie, obnażające absurd większości apologetów gwałtów


Czy Polska jest krajem dużych nierówności ekonomicznych? – duży, świeży raport w temacie


Ziemia na której nie da się przetrwać (ang) – artykuł nt. konsekwencji zmian klimatycznych… napisany PRZED kilkoma ostatnimi międzynarodowymi raportami dużej rangi… które pokazują, że jest dużo, dużo gorzej. W skrócie, mamy przerąbane. Teraz rozumiecie skąd te cukierki na początek. Trzeba było jakoś to nieco osłodzić.


75-letni ochotnik, który sypia z kotami (ang) – no dobrze, odrobinę ugłaskania na koniec, by nie było aż tak potwornie (choć jest)Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis