Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Radca Bezprawny: Harry Potter i Tajemnica Sondaży – choć autora mam często chęć udusić gdy za długo kombinuje nad ruchami w kolejnej planszówce, to wiedzy i bystrości mu odmówić nie sposób. Tu bardzo sensownie wyjaśnia wiele z problemów dotyczących sondaży. Czemu z miesiąca na miesiąc mogą być tak duże różnice? Co nam mówią?


7 błędnych przekonań n.t. nauki i zdrowia, które powinny sczeznąć razem z 2016 (ang) – jakie koncepcje warto by już zakopać i zostawić za sobą?


Molestowanie nasze powszednie – jakkolwiek zła może być kultura gwałtu obecnie, widać i tak poprawę względem tego co było. Mocno niekomfortowa lektura.


Jestem pedofilem, ale nie potworem (ang) – jeden z artykułów, który faktycznie skłonił mnie do solidnej refleksji. Głos osoby o skłonnościach pedofilskich, która nie daje im upustu, wie, że są czymś złym, ale jednocześnie prosi by traktować go jak człowieka w pewnym sensie upośledzonego, a nie moralnie złego. Nie prosił o takie skłonności, po prostu je ma, nie może ich zmienić, może po prostu nie dawać im upustu.


Jak rozpoznawać fałszywe informacje w mediach – fajne omówienie różnych trików perswazyjnych używanych w mediach


Czemu biali to ekspaci, a cała reszta to imigranci (ang) – ciekawy artykuł o tym, jak rasa wpływa na etykietkowanie pracowników.


Cały syf świata – bardzo ciekawy, szczery, choć dość długi artykuł. O seksualności, tabu, uprzedzeniach, kulturze gwałtu i nie tylko.


Zarówno racjonalne argumenty, jak i kpiny mogą zmniejszyć wiarę w teorie spiskowe (ang) – co działa w przekonywaniu ludzi, a co nie?


Niezwykłe podziemne labirynty w Europie, zdjęcia Anny Arinovej (foto) – niezwykłe zdjęcia


Ludzie w Europie dramatycznie przeceniają rozmiar mniejszości muzułmańskich (ang) – kolejna demonstracja różnic między rzeczywistością, a oczekiwaniami na jej temat.


500+ wyciąga miliony polaków z biedy – tak jak nie jestem zwolennikiem tego programu, wciąż mam wątpliwości na ile da się go finansować oraz jestem przeciwko partii, która go wprowadziła, tak uważam, że należy mówić o wynikach, tam gdzie się pojawiają – bo dyskusja ma sens tylko w oparciu o jak najpełniejsze informacje.


Myśli w głębinach – wewnątrz umysłu ośmiornicy (ang) – rzadko kiedy miewam opory etyczne w kontekście jedzenia, ale przyznam, że coraz silniejsze stają się u mnie opory przeciwko jedzeniu ośmiornic (choć bardzo lubię), których inteligencja jest naprawdę zdumiewająca.


Maski karnawałowe (foto) – uwielbiam maski karnawałowe, w stylu weneckim i nowoorleańskim. Są dla mnie piękne. A ten pintrest zbiera nieco prawdziwych cudeniek.


Amerykańscy weterani stają się żywymi tarczami w rezerwacie (ang) – zapewne nie wiedziałeś nawet, że w USA od kilku miesięcy trwa dramatyczna walka między grupą Indian walczących o swoje ziemie, miejsca pochówku, itp., a paktem rządowo-korporacyjnym. Trwa – i grupa weteranów wykazała się tam dużą odwagą i poświęceniem.


Unikanie głupoty jest łatwiejsze niż dążenie do błyskotliwości (ang) – krótki artykuł, ciekawa perspektywa. Inwestowanie, ale można to odnieść do dowolnego obszaru.Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis