Jak myślą kobiety? Czego chcą? Jak zrozumieć co mają na myśli?

Strasznie popularne pytanie – spotykam się z nim w internecie i na żywo, na forach, sesjach coachingowych, czy w przerwach na szkoleniach. “Czy znasz jakiś sekret? Czy jest jakiś sposób, by zrozumieć kobiety?”

Jeśli sam zadajesz sobie takie pytania, to wiedz, że od razu sam sabotujesz swoje starania.

Bo od początku zadajesz błędne pytanie.

Twoim błędem jest to, że próbujesz zrozumieć kobiety.

Widzisz już o co chodzi?

Nie, nie chodzi tu o mizoginiczne twierdzenie, że “kobiety są nielogiczne i nie ma sensu w tym co robią”, albo “kobiety tak jak dzieła sztuki należy podziwiać, nie rozumieć”. Jeśli jesteś stałym czytelnikiem bloga, to wiesz, że mam uczulenie na szowinizm, więc nigdy bym czegoś takiego nie sugerował.

Spróbuj jeszcze raz.


Wiesz już?

Może drobna podpowiedź…

Twoim błędem jest to, że próbujesz zrozumieć kobietY.

I jak?


Bingo! Podstawowym błędem, jaki ludzie popełniają w tej kwestii jest próba sprowadzenia ogromnej rzeszy skrajnie zróżnicowanych osób, o różnych historiach, upodobaniach i uwarunkowaniach, do jednego prostego, czy może wręcz prostackiego wzorca.

Nie da się zrozumieć KOBIET. Tak jak nie da się zrozumieć mężczyzn.

Można zrozumieć konkretną Annę , Justynę, Agnieszkę czy Beatę. Konkretnego Marka, Rafała czy Franka. Nawet konkretnego Zegrzysława można zrozumieć. Ale jak tylko próbujesz rozumieć “kobiety”, “mężczyzn”, itp. tracisz jakiekolwiek szanse na takie zrozumienie. Zmieniasz ludzi w stereotypy. A ludzie są po prostu różni.


Jakich facetów lubią kobiety? A KTÓRE? W jakim wieku, z jakim doświadczeniem, z jakiej rodziny. Prawdopodobnie masz z kumplami różne gusta. Jeden woli brunetki, drugi blondynki. Jeden woli dziewczyny poważne, drugi wygadane. Jeden chce kogoś kim może się zaopiekować, drugi niezależnej partnerki, trzeci kogoś, kto nim się zaopiekuje. Jeden chce, by jego partnerka grała na instrumencie, drugi by lubiła kino akcji. Różni ludzie mają różne gusta. U kobiet to naprawdę niczym się nie różni. Jasne, może masz pewne rzeczy, co do których możesz się z kumplami zgodzić – ale to nie znaczy, że inni faceci też się co do tych rzeczy zgodzą. Gdyby wszyscy faceci mieli podobne gusta, wystarczyłby jeden nurt na stronach porno ;) Bezpiecznie będzie więc założyć, że kobiety też mają zróżnicowane gusta – i starać się do tego dostosować.


Co kobiety mają na myśli, gdy mówią to, a albo tamto? KTÓRA? Bo jedna może mieć na myśli dokładnie to co mówi, a druga coś zupełnie innego. Jeśli chcesz mieć pewność, możesz zrobić jedną magiczną rzecz – dopytać. Ot tak, po prostu, wejść w interakcję z drugim człowiekiem.


Dlaczego kobiety robią taką, a taką rzecz? Tak jest, wiesz już o co zapytam :) Która konkretnie kobieta, bo tak jak kilku facetów może robić dokładnie to samo z zupełnie innych powodów, tak kilka kobiet może robić dokładnie te same rzeczy ze skrajnie różnych przyczyn.


Zamiast próbować “zrozumieć kobiety”, zacznij starać się zrozumieć tą konkretną, prawdziwą i żywą osobę, którą masz przed sobą. To naprawdę da dużo lepsze efekty :)Tylko do końca kwietnia, wielka promocja na MINDSTORE! 50% zniżki na wszystkie e-kursy!  Już teraz na Mindstore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis