LeanMind – teaser # 1

Czyli szykuje się coś więcej i czas na pewne przebłyski tego ;)

(…)

Podstawową koncepcją mentalności Lean – czy to w biznesie i Lean Management, czy w zakresie rozwoju osobistego i LeanMind – jest redukcja marnotrawstwa. Tylko niewielka część naszych typowych działań realnie przyczynia się do zwiększenia wartości, do osiągnięcia celu do którego dążymy. Ogromna większość to coś, co w Lean określa się mianem “muda”, marnotrawstwa.

Nawet w biznesowych procesach, zaprojektowanych ze skupieniem na wydajności, pełno jest “muda”. Przestojów. Nadmiernych zapasów. Błędów wymagających ogromnego wysiłku i kosztów do nadrobienia, gdyż nie zauważono ich na czas.  A to wszystko w biznesie, gdzie projekty były od zera planowane, przez racjonalnych, skupionych na celach ludzi.

(No dobra, realnie nie w każdym biznesie tak jest. W wielu mamy stado wściekłych małp żonglujących jajkami Faberge. Sęk w tym, że nawet w tych najlepszych, “muda” jest bez liku. Pomimo ogromnej celowości w przygotowywaniu i projektowaniu tych procesów biznesowych.)

Skoro więc procesy biznesowe są tak obarczone marnotrawstwem – to co dopiero z naszym działaniem? Opartym na ogromnej ilości przypadkowych wzmocnień, nieprzemyślanych decyzji i solidnej dawce małpiego rozumu?

Jak wiele czasu i energii marnujemy działając wokół tego, co naprawdę chcemy zrobić? Jak niewielka część naszych działań przybliża nas do celu?

Jak wykryć takie “muda” w naszym życiu? Jak skupić się na tym, co daje nam wartość – jakkolwiek ją sami rozumiemy?

(…)

Więcej o LeanMind – już wkrótce.Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis