Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Sojonez, „schabowy” i beza z ciecierzycy – czyli o tym, czemu kuchnia wegetariańska i wegańska nie powinna naśladować kuchni mięsnej, tylko szukać własnych rozwiązań.


Przestańcie nazywać wszystkich przedsiębiorcami. Nie są nimi! (ang) – o tym, że posiadanie małej firmy jeszcze nie czyni z człowieka przedsiębiorcy…

Łatwiej zrobić kosmitę niż Margaret Thatcher – mam ogromną słabość do charakteryzatorów. Uważam to za przefascynującą dziedzinę i sam kiedyś, dla czystej przyjemności, sprawię sobie kurs charakteryzacji.


Sceptycyzm Kickstarterowy – czemu niezbyt chcemy zagrać w tą grę, którą wspierałeś (ang) – lubię Kickstartera i podobne działania crowdfundingowe, ale prawdą jest, że nie zawsze dają one najwyższej jakości rezultaty…


Mężowi trzeba dać zupy i dupy – dobry felieton nt. równego podziału ról płciowych.


Mięso z probówki jest zdrowsze, tańsze, jest przyszłością (ang) – wiele wskazuje na to, że epoka masowo produkowanego mięsa hodowanego z pojedynczych komórek zbliża się szybkimi krokami. Wciąż nie jest idealnie – np. pożywka wymaga substancji pozyskanych z normalnych zwierząt – ale postępy są wyraźne.


Na kocią łapę? – dobry tekst n.t. tego, czemu prawne uregulowanie związku bywa jednak dość wartościowe


Ameryka stała się tak bardzo anty-innowacyjna (ang) – o upadku amerykańskiego ducha innowacji i przyczynach tego stanu rzeczy.


Ciężką pracą ludzie się nie bogacą – dobry artykuł n.t. nierówności, relacji pracy i zarobków, itp.


Hakerzy przybyli, ale Francuzi byli przygotowani (ang) – cyberprzestępczość i cyberwywiad coraz mocniej próbują wpływać na wyniki wyborów, ale po lekcji z Trumpem, politycy starego kontynentu stosują aktywnie przeciwśrodki…


Kanada sprawdza, czy da się ustawą znieść biedę – czyli kolejny kraj eksperymentuje z minimalnym dochodem gwarantowanym. Jestem bardzo ciekawy wyników tych eksperymentów.


Facebook czyni Cię nieszczęśliwym, a zwłaszcza smuci zazdrosnych ludzi (ang) – badania opisane w tym artykule mają kilka słabości, ale i tak rysują dość niefajny obraz facebooka.


Jak być samcem alfa w 2016 roku? – wielokrotnie pisałem o tym, że stereotypy płciowe są równie szkodliwe dla obydwu płci. Ten artykuł prezentuje kolejne argumenty w tym zakresie.


Energio atomowa, jesteś naszą jedyną nadzieją (ang) – o tym, czemu jeśli mamy być bardziej zieloni, to musi być to zieleń radioaktywna…Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis