Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)


Nie pijcie latte w awokado, to kupicie sobie świat – dość brutalne obalenie popularnych haseł o oszczędności na drobnych rzeczach. (Nie znaczy to, że taka oszczędność jest zła… Ale nie liczcie, że tylko na niej dotrzecie do poziomu miliarderów.)


Słyszeliście o kulturze gwałtu, a czy słyszeliście o kulturze pedofilii (ang) – choć puenta miesza nieco kilka kwestii i rozmywa pierwotny przekaz artykułu… To ten pierwotny przekaz artykułu jest mocny i niestety dość trafny.

To nie jest śmieszne. Głos w sprawie koszulki I love RPG – smutny artykuł nt. współczesnej kultury gwałtu i tego, co czyni z ofiarami.


Ja i mój penis (ang, foto, NSFW) – penis jest prawdopodobnie jednym z najpowszechniejszych źródeł męskich kompleksów. Tutaj historia ciekawego projektu fotograficzno-dziennikarskiego, który nieco oswaja tą tematykę. Uwaga, zawiera dużą ilość zdjęć męskich genitaliów.


Bez dorabiania w barze bym nie przeżył – słowa te wypowiada… lekarz. Ten, który może będzie Ci ratował życie… I który aby w ogóle przeżyć musi dorabiać jako barman. Warto przeczytać.


Historia niewolnictwa we współczesnej Ameryce (ang) – rodzina autora przeniosła się w latach 50-tych z Filipin do USA. Zabrali ze sobą Lolę. Kuzynkę. Służącą. Niewolnicę… Porażająca historia niewolnictwa we współczesnym świecie, ukrytego pod zasłoną normalności.


Ceny książek są za wysokie, ale nie czytalibyśmy więcej, gdyby były tańsze – opracowanie współczesnych trendów n.t. czytelnictwa.


Ile trzeba było pracować, by zarobić na czesne w 1978, a w 2014 (ang) – czyli nieco o tym jak płatne szkolnictwo wyższe przekłada się na zwykłe wykluczenie klasowe.


Kopi luwak. Smrodek biznesowego mitu – akurat dziś na festiwalu kawy miałem okazję spróbować „legendarnej” kopi luwak, za jedyne 15 zł. Nie skorzystałem, w dużej mierze pod wpływem tego artykułu. Zobacz jak powstają mity biznesowe i czemu są tak problematyczne.


Nauka nie jest zepsuta (ang) – ostatnio pojawiło się wiele problemów związanych z badaniami. Ten cykl artykułów przygląda się im, omawia ich konsekwencje i demitologizuje wiele kwestii.


Polska piekłem pieszych – czemu dramatycznie potrzebujemy zmiany polityki drogowej.


Alan Moore i Grant Morrison toczyli okultystyczną bitwę od 25 lat (ang) – nieco o zapleczu światka komiksowego po stronie autorów…


Prawdziwa przyczyna problemów Marvela (ang) – i po stronie wydawców…


Fundacje to banda oszustów? Wyznanie wolontariuszki – o tym, czego nie biorą pod uwagę ludzie dzwoniący do fundacji…


Valve nie jest twoim przyjacielem (ang) – platforma Steam zdominowała gry na PC… Ale czy to faktycznie rozwiązanie dobre dla graczy?


Fakty i mity na temat przestępczości i migracji w Szwecji – temat ten przebija się regularnie w różnych rasistowskich hasłach, warto więc skonfrontować go z faktami. Zrobiła to ambasada Szwecji.


Japońscy policjanci rozpaczliwie szukają czegoś do roboty (ang) – przestępczość w Japonii spadła tak dramatycznie, że policja nie wie czym ma się zajmować…Masz pytanie z zakresu kompetencji miękkich/soft skills? Kanał Self Overflow dostarcza odpowiedzi z tego zakresu, dostosowanych w szczególności do potrzeb osób z sektora IT. Co tydzień nowe filmy z odpowiedziami na pytania od naszych widzów!

Przykładowe pytania:

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis