Co ciekawego warto przeczytać w sieci? Jak zawsze mieszanka materiałów polskich i angielskich. Miłej lektury :)

Skoki testosteronu w kulturach honoru –  czyli nieco o tym, jak odmiennie ludzie podchodzą do moralności w oparciu o jedno pozornie niewielkie uwarunkowanie kulturowe.


Refleksje na temat bardzo dziwnego roku w Uberze (ang) – programistka Ubera opisuje swoje doświadczenia, a przy okazji ładnie ilustruje wiele z korporacyjnych patologii, o których niedawno wspominałem.


Rób co kochasz, kochaj to co robisz – trafna krytyka ideologii “rób co kochasz”


SI “Głęboki umysł” Googla rozumie korzyści ze zdrady (ang) – także ten tego, Skynet, coś, ktoś?


Zarobki w Polsce. W dyskoncie można zarobić więcej niż w policji, szkole i szpitalu – warto to mieć na uwadze, gdy ktoś będzie np. narzekał na policję czy obsługę w szpitalu…


Jak język w którym mówimy wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości? (ang) – jeden z bardziej fascynujących tematów, zwłaszcza dla ludzi, którzy myślą w kilku językach


Zacznijmy w końcu mówić o postprawdzie! – trafny felieton


Mit amerykańskiego kryzysu imigracyjnego (ang) – który w rzeczywistości dawno się skończył, ale to żaden nius!


Nieprawda jako źródło zysku – kolejne celne omówienie zjawiska postprawdy


Tak szwedzki rząd rozprawia się z mitami o uchodźcach – czyli kolejna trafna reakcja na postprawdę


Dron badał powietrze w Krakowie. Rozbił się przez zanieczyszczenia – coś mi mówi, że maski antysmogowe będą gorącym biznesem na przełomie 2017/2018 ;)


Jak stworzyć grę planszową (oraz część druga) – dwa celne wpisy o prawach autorskich w tworzeniu gier planszowych


Jak prokuratorzy ignorowali groźby śmierci w sprawie Gamergate – nawet gdy sprawcy nagrali się na wideo (ang) – tzw. Gamergate było obrzydliwym przejawem mizogini, a teraz widzimy, jak te zachowania były wspierane systemowo…


Używając architektury do wyjaśnienia 16 zaburzeń psychicznych (f0to) – czasem wizualna metafora pozwala lepiej zrozumieć coś, co trudno przyjąć poznawczo.


Czemu randki z facetami sprawiają, że czuję się paskudnie (ang) – ciekawe rozważanie o kulturowych normach i ich konsekwencjach.


100 najlepszych zdjęć kotów wszechczasów (foto)– koty. zdjecia. zabawne.


Osiem trików na lepsze spanie w samolocie (ang) – idealne przed dłuższym wyjazdemKsiążka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis