Witaj,


W rozwoju osobistym jest wiele mitów. Bardzo często jakaś historia jest kopiowana z książki na książkę, ze szkolenia na szkolenie, bez faktycznej weryfikacji. Powstają swoiste “legendy miejskie” rozwoju osobistego – historie niepodparte żadnymi faktami, ale traktowane jako święte prawdy w środowisku ludzi zajmujących się rozwojem osobistym.


Dlatego właśnie bardzo cenne jest kiedy ktoś bierze się za zbadanie tych mitów. Tak jak uczynił to Richard Wiseman w świetnej książce “59 Seconds: Think a Little, Change a Lot”. Obala w niej wiele mitów, wskazuje na konkretne badania wspierające inne przekonania związane z rozwojem osobistym i generalnie odwala kawał dobrej roboty.


Oczywiście, nie wszystkie rzeczy da się zbadać przy użyciu standardowej metodologii naukowej. Ale jeśli coś faktycznie zostało zbadane i to wielokrotnie – warto na to zwrócić uwagę, nawet jeśli jest to sprzeczne z tym, w co chcielibyśmy sami wierzyć.Książka "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań". Unikatowy tom, wprowadzający Cię w te aspekty ludzkiej komunikacji, które z jakiegoś dziwnego powodu są w psychologii społecznej pewnym tabu. Cóż - ich zrozumienie jest tym bardziej cenne. 

Dostępna w druku i jako e-book, tylko na MindStore.pl

 

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi:
Następny wpis
Poprzedni wpis